PONDĚLNÍ ODPOLEDNE V LIBEREC PLAZA BUDE PLNÉ BALETU

Divadlo, Volný čas

U příležitosti Mezinárodního dne tance připravila nákupní galerie Liberec Plaza na pondělí 29. dubna 2013 zajímavé odpoledne. Členové baletního souboru se zde protančí mezi nakupujícími a představí jim ukázky ze svého repertoáru. Začíná se ve 13 hodin, vstup je zdarma.   

Pro návštěvníky Liberec Plaza jsou připraveny ukázky z klasického baletu Petra Iljiče Čajkovského Louskáček, tanečního divadla Periferie s hudbou Martina Němce známého ze skupin Precedens a Lili Marlene a v neposlední řadě nejčerstvější novinka souboru Tančírna nevyslovených přání

„Přesto, že baletní představení v nákupním centru je poměrně netradiční věc, věřím, že potěší malé i velké diváky, kteří baletní vystoupení zkušených tanečníků ještě nikdy neviděli, ale i ty, kteří se do divadla dostanou jen občas,“ uvedla Nancy Haisová, marketingová manažerka Liberec Plaza.   

Mezinárodní den tance byl poprvé vyhlášen v roce 1982 Tanečním komitétem ITI. Od té doby se každoročně slaví po celém světě jako připomínka narození velkého tanečního reformátora Jeana-Georgese Noverrea. Každý rok je vyzvána známá taneční osobnost k sepsání Poselství, které je pak šířeno po celém světě. Letošní Poselství napsal pan LIN Hwai-min, zakladatel a umělecký ředitel Cloud Gate Dance Theater Taiwan. V tento den probíhá v různých zemích bezpočet speciálních tanečních vystoupení k uctění různých forem tance – od klasického baletu, až po experimentální moderní tanec. Cílem Mezinárodního dne tance a Poselství je také ukázat na univerzalitu tance, která zdolává veškeré politické, kulturní a etnické bariéry a spojuje lidi celého světa.

www.liberecplaza.cz

 

Termíny