Benešovský jarmark

Volný čas

Staročeský jarmark to je dobový prodej plný originálních výrobků, dobré jídlo a skvělá atmosféra. Přesně taková akce se uskuteční v Benešově na prvního máje. Letos jarmark proběhne již po dvacáté a při této příležitosti v Benešově vystoupí zpěvačka Anna K., kapela Olympic a celá řada dalších hudebníků. 

Na prvního máje zaplní Masarykovo náměstí v Benešově desítky stánků. Prodejci zde budou prodávat především ručně vyráběné produkty. Korálky, dřevěné nádobí, misky, dečky, to je ale jenom zlomek toho, co bude k dostání na Benešovském staročeském jarmarku. Událost tohoto druhu se samozřejmě neobejde bez tradičního jídla a českého piva. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat celou řadu pochoutek a skutečné benešovské pivo Ferdinand. „Jarmark odkazuje k jisté české tradici, k řemeslné výrobě a jsme rádi, že bude naše pivo u tohoto spojení,“ říká Václav Vyvadil z obchodního oddělení Pivovaru Ferdinand.

Jarmark začne v devět hodin ráno slavnostním zahájením. Následně vystoupí dětský folklorní soubor Benešáček, na své si přijdou milovníci dechovky, divadla a další muziky. Vrcholem akce bude vystoupení zpěvačky Anny K. a legendární kapely Olympic s Petrem Jandou. Užijte si první květnový den v Benešově. Májové počasí, tradiční česká jídla a skutečné pivo. Jubilejní dvacátý ročník Benešovského jarmarku bude opět zajímavou akcí. 

Termíny