SLAVNOSTI MĚSTA MIKULOVA JSOU SKVĚLÝM PROGRAMEM PRO POSLEDNÍ MÁJOVÝ VÍKEND

Volný čas, Hudba

Na konci května se konají Slavnosti města Mikulova, které stojí za pozornost milovníkům historie, folkloru, vína, i všem, kteří se již těší na festivalovou atmosféru a rádi zajdou do amfiteátru na legendární MIG 21, královnu nejmladšího publika Ewu Farnou nebo slovenskou kapelu INEKAFE.

 

Mikulov také atraktivní formou návštěvníkům přiblíží svou minulost – v programu se objeví Římané, Židé, Liechtensteinové, Dietrichsteinové i vojáci z doby napoleonské. Komponovaný program Májový víkend s Muzejní nocí připravilo i Regionální muzeum v Mikulově, jeho součástí je noční prohlídka a bohatý program v celých prostorách historického zámku.

 

Kraj kolem Pálavy má stále velmi silnou folkloristickou tradici, proto i na těchto slavnostech se představí místní národopisné soubory a dětské cimbálové muziky. Cílem koncepce městských slavností je mimo jiné i motivovat nejmladší generaci a dávat jim prostor pro vystoupení i soutěžení. S hudebním programem se tak zapojí mladí umělci z místních škol a školáci budou soutěžit ve vědomostech. Na nejmenší hosty čeká zábava v zámecké zahradě, kde si můžou zahrát různé hry.

 

 

V sobotu 25. května se koná jeden z prvních open air koncertů sezóny v amfiteátru, těšit se můžou příznivci Ewy Farne, slovenské kapely Ine Kafé a fanoušci MIG 21. Celou akci doprovází také Mikulovské vinné trhy, které pořádá hotel Zámeček.

 

Předprodej vstupenek na koncert v amfiteátru začíná již 2. dubna v Turistickém informačním centru Mikulov, cena je 200 Kč. Více informací k akci naleznete na www.mikulov.cz

 Místo konání: Náměstí, Amfiteátr, zámek Mikulov

Účinkují

KONCERTY: EWA FARNA, INEKAFE, MIG 21

Kontakty

www.mikulov.cz

Termíny