With Unarmed Forces — Teatr Novogo Fronta/CZ,RU/ & Clipa Theater/IL/

Divadlo
  • fyzické divadlo
  • mimopražská premiéra

DIOD doporučuje!!!

Inscenace je uměleckým setkáním po mnoha letech a zároveň i oslavou 20. výročí existence Teatr Novogo Fronta.

Námět vznikl během návštevy Teatr Novogo Fronta v Clipa Theater, během vyostřeného konfliktu mezi Izraelem a Gazou v listopadu 2012, kdy se Tel Aviv ocitl pod raketovým útokem.

With Unarmed Forces je inscenace fyzického divadla, založena na principu manipulace s objekty. Dvojice lidí je uzavřena v bezpečí od vnějšího světa, kde zuří nekončící válka. Vedou mezi sebou malicherné hádky a spory, snažíc se zakrýt zármutek a žal nad smrtí jejich syna ve válce. Jejich "a (ne)žili šťastně až do smrti" je přerušeno nevítaným vpádem armádního uprchlíka, který okamžitě naruší jejich křehký system obrany před realitou. Poháněni všudepřítomním duchem války v podobě smutného superhrdiny – zraněného dětského vojáka - na sebe trojice vzájemně začíná vyvíjet psychický a fyzický nátlak, až jsou všichni dotlačeni k totální destrukci a chaosu.

Performeři statečně tančí do hlouby lidské nesnášenlivosti a nenávisti, do lidské touhy válčit, ne milovat. A tak skrze masivní ukázku ztráty síly, vytvářejí obrazy zřídkavé krásy, kterou dokáže zobrazit jenom destrukce, beznadějně je zahalujíc do brutálního humoru.

Účinkují

Teatr Novogo Fronta/CZ,RU/ & Clipa Theater/IL/

Termíny