Cestovatelský čtvrtek - Srí Lanka

Turistika, Kurzy, vzdělání, konference

Jen málo zemí světa skýtá na malé ploše tolik přírodních zajímavostí jako právě Srí Lanka, tropická perla Indického oceánu. Pralesy a horské džungle s barevnými motýly a jedovatými hady, savany se stády slonů, bůvolů, s krokodýly a levharty, nádherné světoznámé čajové plantáže jako pozůstatek britského kolonialismu, svébytná královská historie s bohatou a fungující buddhistickou tradicí a více než dva tisíce let starým etnickým konfliktem Sinhálců s Tamily. Největším lákadlem ovšem byla návštěva desítek nalezišť rubínů, safírů a dalších drahokamů, která jsou rozptýlena v džungli a kde se doposud rýžuje středověkými metodami.

Přijďte se podívat, jak dnes vypadá země, která zůstala po tsunami a kvůli lokálním etnickým nepokojům několik let prakticky bez zahraničních turistů. Země velikosti poloviny ČR, kde sice umí každý anglicky, ale nemá, s kým by si popovídal.

Zveme vás na cestovatelské promítání fotek z dobrodružného výletu, kde po klikatých srílanských cestách společně na dálku absolvujeme na kole, v rikše, jeepu, autobusu, vlaku a kamionu přes 2000 km.

Poslední cestovatelský večer v Trmalově vile!





Účinkují

Ing. Jeroným Lešner





Termíny