Mezinárodní festival Kutná Hora 2013

Hudba

6. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU KUTNÁ HORA pod záštitou paní Livie Klausové

I v letošním roce se v Kutné Hoře setkají vynikající domácí i zahraniční hudební osobnosti, které bychom jen stěží jinde zaslechli hrát v podobných seskupeních jako právě v Kutné Hoře. Stráví tu spolu celý týden, budou zkoušet, koncertovat, debatovat, aby nám posluchačům přinesli úžasné zážitky při 9 koncertech.

Koncerty se budou konat stejně jako v minulých letech v unikátních prostorách historických objektů Kutné Hory, města zapsaného na seznamu kulturního dědictví UNESCO. V letošním roce stejně jako v předcházejících letech jsme většinu koncertů umístili do chrámu sv. Barbory. Ale můžete se těšit i na koncerty komorní hudby v kapli Božího těla a v kostele sv. Jana Nepomuckého.

Naprosto výjimečným koncertem a dramaturgickou lahůdkou letos zcela jistě bude předvedení jedné z nejprogresivnějších skladeb britské skupiny Pink Floyd - Atomové srdce matky, první opravdový hit skupiny, obsahující rozsáhlou stejnojmennou suitu napsanou spolu s avantgardním skladatelem Ronem Geesinem. Zcela jistě je to jeden z mála úspěšných pokusů spojit klasickou hudbu s rockovou. Smíšený sbor, žesťový soubor a sólové violoncello spolu s rockovou kapelou, která většinou a na rozdíl od podobných pokusů své doby plní roli doprovodné složky, vytvářejí nesmírně působivou koláž, která neztrácí ze své působivosti ani po čtyřiceti letech. Účinkovat budou festivalový dechový Ensemble 2013, Martinů Voices a violoncellista Jiří Bárta.

ABONENTNÍ VSTUPENKA PLATÍ PRO 9 KONCERTŮ ZA CENU 1500 Kč + festivalové CD zdarma (zákazníci ho obdrží před koncertem)!

Děti do 10 let vstup zdarma bez nároku na sezení

PROGRAM:

1. koncert

Sobota 8.6. 21:00 kaple Božího těla

Preludium (při svíčkách) - Bach – Haydn - Hindemith

2. koncert

Neděle 9.6. 19:30 kostel sv. Jana Nepomuckého

Zahajovací koncert – Recitativa i Ariosa

3. koncert

Pondělí 10.6. 19:30  chrám sv. Barbory

Mozart - Bruch

4.koncert

Úterý 11.6. 19:30 chrám sv. Barbory

Pink Floyd: Atom Heart Mother

5. koncert

Středa 12.6. 19:30  kaple Božího těla

Weber - Čajkovskij

6. koncert

Čtvrtek 13.6. 19:30  kostel sv. Jana Nepomuckého

Grieg - Brahms

7. koncert

Pátek 14.6. 19:30 chrám sv. Barbory

Beethoven, Opus 1

8. koncert

Sobota 15.6. 18:00  chrám sv. Barbory

Závěrečný koncert – Bach - Finzi

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Termíny