VÝSTAVA STUDENTSKÝCH FOTOGRAFIÍ V NÁKUPNÍ GALERII LIBEREC PLAZA POTRVÁ DO KONCE DUBNA

Výstava

Výstava fotografií 6. ročníku mezinárodní fotografické soutěže pro studenty gymnázií na téma CESTOU bude k vidění v liberecké nákupní galerii Liberec Plaza do 30. dubna 2013.   

Soutěž vypsalo již po šesté Podještědské gymnázium v Liberci. Mezinárodní fotografické soutěže se mohli zúčastnit všichni studenti gymnázií Euroregionu Nisa. Letos bylo přihlášeno více než 200 fotografií a většina z nich bude až do konce dubna vystavena v pasáži nákupní galerie Liberec Plaza.  Soutěž měla dvě kategorie - pro studenty do 15 let (kategorie nižších gymnázií), kterou vyhrál Tadeáš Pikous z Podještědského gymnázia Liberec a pro studenty nad 15 let (kategorie vyšších gymnázií), kde se vítězkyní stala Adéla Horatschkeová ze stejného gymnázia. Hlavní cenou byl stativ, 2. a 3. místo bylo oceněno flash diskem a lístky do divadla. V minulých letech se soutěžilo např. na téma Voda, Čas nebo Stíny a mezi výherci se umístili nejen čeští studenti, ale také studenti z Polska a Německa.  

„Vystaveny jsou nejenom vítězné fotografie, ale i díla dalších účastníků soutěže, která ukazují originální zpracování zadaného tématu. Výstava ukazuje, že dnešní mladí lidé netráví svůj čas pouze hraním počítačových her a surfováním po internetu, ale umějí ocenit i krásu přírody nebo zdánlivě běžných lidských momentů,“ uvedla Nancy Haisová, marketingová manažerka Liberec Plaza. 

Euroregion Nisa je organizace působící v prostoru Trojmezí, tj. hraniční oblasti mezi Německem, Českem a Polskem, které vzniklo na základě iniciační konference „Dreiländereck“ v Zittau v květnu 1991.  

www.liberecplaza.cz

Termíny