Pohádkové prohlídky pro děti a Kouzelné sklepení na zámku Mníšku pod Brdy

Pro děti

Díváte se, děti, rády na pohádky? Čtete si je před spaním? Tak to jste určitě jejich velcí znalci. Přijďte si své znalosti vyzkoušet na Pohádkové detektivní prohlídky, které budou probíhat v sobotu a v neděli 13. a 14. dubna na zámku Mníšku pod Brdy.

Paní průvodkyně v pohádkovém kostýmu vás pověří detektivním pátráním. Na zámku se totiž v každé komnatě ukryla jedna známá česká pohádka. A vy jako detektivové budete mít za úkol ji objevit a správně pojmenovat. Při prohlídce navštívíte Zimní i Slavnostní jídelnu, Přípravnu, Velký salón, Pánský a Dámský salónek, Knihovnu a Pracovnu a v každé z místností musíte napřed objevit indicie, předměty, které patří do pohádky. A podle nich už jistě tu správnou pohádku vypátráte.

Víte, jak se jmenuje Popelčin pejsek? Co je to pramen zdraví z Posázaví? Která dívka pekla výborné buchty nebo jak huboval Trautenberk? Tak to nejspíš uspějete i na našich prohlídkách. Na konci pak všechny hledače čeká malá sladká odměna!

Prohlídky probíhají po oba dny v 11.45, 12.45, 13.45, 14.45 a 15.55 hodin, trvají 40 minut. Rezervace na tel. 318 590 261.

Navštivte s dětmi také nově otevřené Kouzelné sklepení!

Romantické točité schodiště vás zavede do tajemných sklepních místností, do kterých se nastěhoval pohádkový svět. Mezi velkými pohádkovými loutkami potkáte ježibabu, pana krále, Zlatého prince, vodníka, víly a další bytosti. Prohlídky trvají 15 minut, jsou vhodné i pro ty nejmenší návštěvníky. Provádí pohádková průvodkyně!

Termíny