Festival Mediterránea Pilsen 2013

Výstava, Film, Volný čas, Hudba, Sport, Pro děti, Kurzy, vzdělání, konference


Hlavním bodem třetího ročníku festivalu zemí Středozemí Mediterránea Pilsen 2013 bude stejně jako v roce loňském mezinárodní taneční soutěž ve flamenku - Flamencopa Plzeň 2013, kterou mohou diváci navštívit 25. 5. 2013 mezi 13. a 18. hodinou v Měšťanské besedě. Do Plzně se sjedou tanečníci z českých, německých, rakouských, polských a ruských tanečních škol ukázat, na čem celý rok pracovali. Odpolednem plným tance provede modrátor českého rozhlasu Plzeň Stanislav Jurík a Pablo Chacón Gil. Vstup pro veřejnost je volný! Den plný flamenka bude završen exhibičním večerem vítězů a vystoupením v rámci evropského turné "Asi lo siento yo" sevillského tanečníka a choreografa Juana Polvilla, který také přijal místo předsedy odborné poroty v soutěži. Spolu s ním ve strhujícím hudebně - tanečním představení uvidíte netradičně samé muže - Daria Piga, El Cheita, plzeńského rodáka Michaela Cábu a slovenské bratry Stanislava a Matúše Kohútkovi, které možná znáte z karlínského zpracování Carmen s Lucií Bílou. Juana Polvilla můžete také vyzkoušet jako lektora v otevřených kurzech flamenkové taneční techniky. Informace na www.flamencopa.eu a www.cskv.cz

Doprovodnou akcí soutěže je výstava fotografií Flamenco Puro Thomase Petera Widmanna zapůjčená do Měšťanské besedy Univerzitou Regensburg - vernisáž je zároveň slavnostním zahájením festivalu a navštívit ji můžete 14. 5. 2013 v 18:00.

V tomtéž dni Plzeň zažije ještě jeden kulturní šok! V rámci série scénických čtení Listování s Lukášem Hejlíkem přivážíme do Plzně britského novináře píšícího v Paříži Stephena Clarka, aby představil premiéru další z řady svých kultovních knih Faktor merde! Těšit se můžete nejen na zdramatizované čtení jeho nové knihy, ale také na exkluzivní debatu s autorem a autogramiádu. Dopolední program je určen pro střední školy Plzeňského kraje, večerní pro veřejnost.

Novinkou festivalu je zařazení kreativního sebepoznávacího workshopu na téma Quo vadis? Přijďte do Ateliéru H22 s malířem Miroslavem Spoustou zachytit jeden z obrazů vaší fantazie, naučit se malířské techniky a prohloubit sebepoznání.

Gastronomie je oblíbenou součástí kultury národů. Během festivalu Mediterránea můžete v Alliance francaise de Plzeň ochutnat produkty typické pro jižní Francii, v restauraci Tapas bar El Cid a AmorVino zase speciality španělského původu.

Festival se koná ve spolupráci Centra španělské kultury a vzdělávání a Aliance Francaise de Plzeň, za podpory Velvyslanectví Španělska v Praze, Statutárního města Plzeň, Plzeńského kraje, Plzně 2015 o.p.s., Ministerstva kultury a Nadace Život umělce.

Kompletní program festivalu naleznete na www.cskv.cz

 

 

Účinkují


Juan Polvillo

Morenito de Triana

Mateo el Gallito

Dario Piga

El Cheito

Michael Cába

Stephen Clark

Lukáš Hejlík

Další dokumenty k akci

  
Kontakty

www.cskv.cz

Termíny