PRODEJNÍ VÝSTAVA OBRAZŮ A SOCH BODY & MOTION JE DO NEDĚLE K VIDĚNÍ V GALERII HARFA

Výstava

Galerie Harfa připravila pro milovníky umění výstavu soch a obrazů, které poskytla galerie Sculpio. Představují se zde mladí neotřelí umělci z Česka a ze Slovenska. Výstava je otevřena od 11 do 19 hodin a potrvá do neděle 14. dubna 2013.  

Lukáš Kubala je mladým výtvarníkem, který ve svých obrazech ukazuje jeden z dalších pohledů na měnící se společnost. Jeho tvorba je tvarově i výrazově expresívní, v námětech zaměřená na člověka. Ve tvářích zobrazených na jeho obrazech je vidět naděje lidstva na lepší život a lepší svět. Věnuje se i street artu (umění vytvořené na jakémkoliv veřejném prostoru). Lukáš Kubala absolvoval Školu scénického výtvarníctva a zúčastnil se mnoha výstav na Slovensku i v zahraničí. Žije a tvoří v Bratislavě.

Sochy ze sochařství Gibbus v sobě snoubí harmonii dokonale zvládnutého řemesla a vytříbeného citu pro krásu a lásku k umění. Sochy a plastiky se nacházejí po celé ČR, například na Letišti Václava Havla, v hotelu Horal ve Špindlerově Mlýně nebo v Sezimově Ústí, pro které sochaři z Gibbusu vytvořili sluneční hodiny. Řada artefaktů sochařství putovala i do Francie, Japonska, Kanady a dalších zemí.

Michal Mráz maluje expresívně empatické vypovídající malby s náměty starých budov s existenčním obsahem. Stejně jako Lukáš Kubala se i Michal Mráz věnuje street artu. Prostřednictvím umění zobrazuje nejen sebe, ale i okolí. Jeho tvorba v sobě odráží také touhu po změně světa i lidí. Tvorba Michala Mráze byla představena na několika výstavách a sympóziích na Slovensku i v zahraničí. V roce 2011 prezentoval své obrazy na uměleckém veletrhu ARTPARIS v Paříži.

Všechna díla na výstavě je možné zakoupit.

www.galerieharfa.cz

Termíny