Open – Air FOTO festival

Výstava, Volný čas, Pro děti, Kurzy, vzdělání, konference

Pro všechny milovníky fotografií a fotografování přinese druhý červnový víkend zcela jedinečnou akci v jednom z nejfotogeničtějších měst u nás - Českém Krumlově. 

Pestrý program zaručuje atraktivnost pro profesionály i laiky, stejně jako pro rodiny s dětmi. Čekají zde fotografie doslova na každém kroku.

Open – Air FOTO festival nabízí první i poslední ze světa fotografie. Návštěvníci se budou moci účastnit nejen přednášek s odborníky, ale své nové zkušenosti si pak vyzkoušet v terénu nebo v praktických dílnách. Budou si moci otestovat novinky ze světa fototechniky, porovnávat a zkoušet. Stejně tak podnětné může být sdílení zkušeností s ostatními návštěvníky, seznámení se s fotografickými školami a fotokluby.

Celé centrum města ožije fotografiemi, budou zde vznikat jakési fotografické ostrůvky s odlišným tématem, technikou a žánrem.

Hlavním objektem objektivů bude člověk - jako portrét, fashion, děti, svatba, glamour, akt, street art, dokument apod. Vyzkoušet si návštěvníci budou moci i focení pod vodou, člověka a ohně, bodypaintingu anebo pohádkových bytostí.

A krásné náměty k focení poskytne i samo město Český Krumlov. Stačí si jen vybrat křivolaké uličky, starobylé domy, zákruty řeky, pohádkově nasvícený zámek nebo třeba sklepení a šatlavu.

Jak slibují organizátoři, festival je v pravém slova smyslu pro každého. Zábavu a poučení zde najdou i návštěvníci bez fotografických ambicí. V bohatém doprovodném programu nebudou chybět koncerty, soutěže, fireshow a závěrečná Glamour party v klubu City Lounge.


Termíny