Nahlédněte do zákulisí akčních filmů v OC Silesia

Film, Volný čas

V neděli 21. dubna od 15 do 18 hodin se v opavském Obchodním centru Silesia uskuteční zábavné odpoledne pro všechny milovníky filmů a filmových triků. V rámci bohatého programu tak budou moci návštěvníci centra nahlédnout do kuchyně Barrandovských ateliérů. Hlavním hostem bude herec Marek Vašut.

 

Ve spolupráci s mistry speciálních filmových efektů z Barrandova si návštěvníci Obchodního centra Silesia budou moci vzít do rukou, případně si prohlédnout, mnoho známých rekvizit z filmů české i světové produkce. Dospělé jistě zaujme pistole Jamesa Bonda v podání Daniela Craiga či samopal z legendárního filmu Někdo to rád horké. Děti pak potěší setkání s princeznou a tančící kytkou z pohádky Pyšná princezna. Odpoledne plné akčního filmu a zábavy zpříjemní moderátor a herec Marek Vašut,“ uvedla Renata Nejtková, marketingová manažerka obchodních center Tesco.

 

Tříhodinová show dále nabídne vystoupení filmových šermířů a kaskadérů, Železného Zekona, hospodskou rvačku s rozbíjením předmětů, přestřelku s následným zastřelením padoucha a v neposlední řadě žonglérské vystoupení Cirkusu trochu jinak z nového filmu s G. Depardieu – Muž, který se směje. Chybět nebudou ani video ukázky z práce SFX Barrandov nebo výstava zbraní použitých v akčních filmech.

 

Představí se i tvůrci filmových rekvizit i výrobci speciálních filmových triků. Pro co největší autentičnost budou součástí akce také falešné ledové kulisy jako kostky ledu, rampouchy, různé varianty sněhu, ale také falešné krvavé kulisy s louží filmové krve či katovský meč.

 

 

O Obchodním centru Silesia

Obchodní centrum Silesia bylo otevřeno v říjnu 2004 a na celkové rozloze 18 500 m2 nabízí hypermarket Tesco a více než 40 obchodů, kde zákazníci najdou vše – od potravin, přes módu pro mladou i střední generaci, zábavu až po občerstvení či pobočku České pošty. 

Termíny