Pohybově-výtvarné řádění pro děti v Kredanci

Volný čas, Pro děti

Kredance o. s. pořádá v roce 2013 čtyři tématicky odlišné příměstské tábory, které propojují výtvarnou a pohybovou aktivitu. 

 

LOUTKA, 8. - 12.7.2013, (7 - 9 let)

Tento workshop je zaměřen na výrobu pohyblivé loutky dle vlastního návrhu. V průběhu týdne si v jednotlivých fázích vyrobíme kompletní zmenšenou figuru člověka. V závěru týdne loutku„oživíme” a staneme se tak „loutkoherci” a „animátory”.

 

STREET ART, 15. - 19.7.2013, (10 - 14 let)

Tento workshop je zaměřen na pouliční umění (street art*). V průběhu týdne se v jednotlivých fázích naučíme ohleduplně využívat širokého spektra výtvarných technik ve veřejném prostoru. Staneme se „pouličními umělci” a město (veřejný prostor) nám poslouží jako otevřená hrací plocha pro různé výtvarné artefakty. Nečekejte však žádné sprejování, neboť street art, to nejsou jenom graffiti!

*Street art vzniká ve veřejném prostoru. Je to specifická umělecká disciplína využívající širokého spektra výtvarných technik.

 

PŘÍRODNÍ UMĚNÍ, 12. - 16.8.2013, (7 - 9 let)

Tento workshop je zaměřen na přírodní umění (enivornmental art*). V průběhu týdne se v jednotlivých fázích naučíme jak vytvářet různé výtvarné artefakty v přírodě s maximálním využitím materiálů, které nalezneme na místě. Staneme se „přírodními umělci” a naučíme se, jak se ohleduplně pohybovat v přírodě (krajině) a jak nalezené přírodní materiály využít pro svoji další výtvarnou činnost.

*Environmental art vzniká v přírodě (v krajině) ale také ve městě. Je to specifická umělecká disciplína využívající širokého spektra výtvarných technik.

 

DYNAMICKÉ TĚLO, 19. - 23.8.2013, (10 - 14 let)

Tento workshop je zaměřen na abstraktní malbu (akční malbu*). V průběhu týdne se v jednotlivých fázích naučíme, jak dynamicky pracovat s barvou a plochou určenou k malbě. Staneme se „akčními malíři” a naučíme se, jak využívat svoje tělo a „mysl” při výtvarné práci na velké ploše.

*Akční malba je spontánní výtvarná technika. Hlavním cílem není samotné umělecké dílo, ale především jeho tvůrce, respektive samotný „akt tvorby”.

 

Pro rezervaci místa nás kontaktujte emailem na recepce@kredance.cz nebo telefonicky na 733 722 130.

Kontakty

www.kredance.cz

Termíny