Farmářské trhy v Gayerových kasárnách budou letos opět dvakrát měsíčně

Volný čas

Pro značný ohlas veřejnosti z předchozího roku přichází Hradecká kulturní a vzdělávací společnost opět s pořádáním farmářských trhů, které si ve městě získaly velkou oblibu.


V sobotu 6. dubna 2013 se můžete vypravit v letošním roce poprvé do Gayerových kasáren, kde budete mezi 8. a 12. hodinou ochutnávat a nakupovat kvalitní a čerstvé potravinářské výrobky nejen z hradeckého regionu.

 

Počínaje tímto datem se trhy budou konat dvakrát do měsíce, a to až do listopadu.

 

V sobotu 6. dubna najdete v prostorách tržiště na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv. Na trzích bude možno vybírat třeba z široké palety masných výrobků a uzenin – od šunky, grilovacích a šunkových klobás přes lahůdkové párky až po libové tlačenky, chutné jitrničky nebo produkty z hovězího a rybího masa, včetně těch uzených z jižních Čech. Svoji domácí produkci dovezou a představí rovněž ovocnáři, kteří nabídnou hrušky, jablka i ovoce sušené. Farmářské trhy nabídnou i takové produkty, které v běžné obchodní síti nenajdeme, jako jsou výrobky z ovčího mléka nebo delikátní a vysoce zdravé tvarohové a kozí sýry, brynza, oštiepky a holandská gouda. Pro ty, kteří jsou spíše na sladší, budou k dispozici valašské frgále, koláče, vánočky nebo třeba produkty z medu. Vybírat bude možné nejen z široké palety pekařských výrobků, ale třeba z nabídky brusinek nebo produktů z rakytníku. V nabídce nebudou chybět ani tvarohové dezerty, luštěninové bezlepkové výrobky a sladkosti, olivový olej, nakládaná zelenina, sirupy, marmelády, ale také třeba proutěné zboží a dřevěné stoličky. Pro gurmány budou připraveny žampiony, hlíva ústřičná, nakládaný česnek, kysané zelí a také například široká paleta vynikajícího koření bez glutamátu a soli. Nejčerstvější novinkou pak budou přílohové knedlíky houskové, bramborové, plněné uzeninou, ovocné, šišky s mákem, špalíčky, běžné či špenátové halušky a dukátové buchtičky.  Farmářské trhy jsou pro všechny, kdo s námi sdílejí sympatii pro jakostní domácí výrobky a pro ty, kteří je v této zemi umí vypěstovat a vyrobit. Přijďte ochutnat, nakoupit, trošku si provětrat hlavu, dát si třeba kávu nebo horkou čokoládu, potkat známé a pohovořit. Bude to jistě příjemně a užitečně strávená část víkendového dne.

 

 

Pozn.: Další farmářské trhy se budou konat 20. dubna tamtéž.

Termíny