Telemark

Sport

Nebaví vás už klasické oblouky a máte chuť vyzkoušet něco nového? Využijte letošního festivalu Telemarku, který od 30. 3 – 1. 4. přivítá milovníky historicky nejstarší lyžařské techniky. Přijeďte si do Pece pod Sněžkou užít  prodloužený třídenní festivalový program a zdarma vyzkoušet jízdu s volnou patou tak, jako jezdívali naši předci.

K dispozici bude zdarma po celé tři dny velká telemarková půjčovna, kde vám poradí profesionální instruktoři. Nebudete ochuzeni ani o pohled na skutečné profíky. V neděli se na sjezdovce Javor uskuteční již tradiční závod Telemark Classic Sprint se skokanskou i běžeckou částí. Letos budou tyto jízdy finálovým měřením sil těch nejlepších v Českém telemarkovém poháru 2013.

Jedním z partnerů dneska již legendární akce je benešovský pivovar Ferdinand „Snažíme se i v dnešní době dodržovat a ctít tradice, které nám zanechali naši předchůdci. Proto jsme rádi, že můžeme být součástí akce, která si zachovává svoji tradiční tvář a nabízí návrat k lyžařským kořenům“, dodal za pivovar Ferdinand Petr Dařílek.

Pro začátečníky budou připraveny pravidelné lekce zdarma, pro pokročilé pak zdokonalovací workshopy. Dále pak společný výlet na pásech na Velikonoční pondělí, nebo testování telemarkových lyží Scott. Sobotní předzávodní večer by měl naopak oživit koncert děčínské kapely Pooda, v neděli pak tradiční grilování a vložený večerní závod na Havlově boudě.

Zapište si tedy do svých kalendářů jednoduchou poznámku. TFP 2013, a připište ji k datu 30. 3 – 1. 4. 2013. Více informací pak můžete průběžně nacházet na stránkách www.telemarkovaskola.cz. 

Termíny