Velká jarní cyklojízda

Volný čas, Sport, Kurzy, vzdělání, konference

Jako každý rok se projedeme centrem města a navíc poukážeme na nedostatečné cyklistické napojení s jinými obvody Ostravy. Trasa bude měřit zhruba 8 km a jako obvykle je uzpůsobena pro všechny věkové kategorie. Cyklojízdu bude doprovázet městská policie, o Vaší bezpečnost tak bude náležitě postaráno.

Na cyklojízdě také dojde k představení květnové soutěžní kampaně Do práce na kole. Cyklista, který nejlépe nazdobí své kolo, bude oceněn dvěma lísky na Majáles. Tématem výzdoby je tentokráte „Na kole do práce či do školy“, fantazii se meze nekladou.

Účinkují

Po cyklojízdě vás rádi přivítáme v Cooltour Ostrava, kde bude probíhat závěr celé cyklojízdy spojený s přednáškou a diskuzí s cyklokoordinátorem pro Ostravu Ing. Martinem Krejčím, cykloambasadorem ze zahraničí a zástupcem z radnice.

V areálu Cooltour bude také stánek městské policie, u které si můžete pro zvýšení bezpečnosti nechat registrovat kolo pro případ krádeže, a také stánek společnosti BESIP, kde se dozvíte mnoho zajímavostí ohledně bezpečnosti provozu.

Termíny