Interaktivní výstava hlavolamů a optických klamů - IQ Park Liberec

Výstava, Pro děti

Ve výstavní síni Albína Poláška nás od dubna čeká poslední výstava před rekonstrukcí Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm. A my jsme si pro vás připravili skutečnou lahůdku. Výstavu pro návštěvníky všech generací. Přijďte otestovat své
znalosti, postřeh a logické myšlení na unikátní putovní výstavu science centra iQpark Liberec. Že nevíte o co jde? iQpark je interaktivní zábavně naučné centrum, první svého druhu v České republice. Je určená pro návštěvníky všech věkových kategorií, kteří si rádi hrají a zároveň jsou zvídaví a rádi se sebevzdělávají, i když už třeba nejsou žáky ani studenty. iQpark libereckého Centra Babylon vznikal po vzoru světových „sciencecenters“ a čerpá z jimi ověřených konceptů, které nenucenou formou nabízejí výuku a poznávání prostřednictvím interaktivních zábavních prvků (škola hrou).

Na této výstavě neuvidíte nápisy "nedotýkat se exponátů", právě naopak, čeká na vás několik úkolů, kterým musíte přijít na kloub, které si prostě musíte vyzkoušet. Iluze, kamufláže, optické klamy, jazykolamy, hlavolamy, hra s perspektivou. Umíte vyndat ježka z klece? Víte jak se šíří zvuk?

 

Tohle vše a mnohem více si můžete vyzkoušet ve Výstavní síni Albína Poláška ve Frenštátě pod Radhoštěm od 3. dubna do 10. května. Výstava bude přístupná každý všední den od 9 - 17 hodin. Mimořádně otevřena také každou sobotu po dobu konání výstavy od 10 - 16 hodin.

Termíny