Březnová výstava fotografií Jiřího Kršky z poutní cesty do Santiaga

Výstava

Srdečně Vás zveme na březnovou výstavu fotografií jihočeského písničkáře Jirky Kršky, které zachycují jeho 800 kilometrů dlouhou pouť do španělského města Santiago de Compostela. Vernisáž výstavy je připravena na pátek 8. března od 18 hodin v denní kavárně v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1.

 

Výstava nese příznačný název „Stal jsem se poutníkem na cestě do Santiaga“. Pouť do Santiaga je jedna z cest, kterou si člověk nevybírá, sama si ho v pravý čas najde. Na cestě má člověk dost času přemýšlet o životě, vzpomenout si na všechny ty, které potkal a kteří nasměrovali jeho životní cestu. Je to skvělé zastavení a čas na urovnání myšlenek a spřádání nových plánů. Čas na to zamyslet se, co bylo a co třeba přijde.

 

„Když v kanceláři ve francouzském městě St. Jean Pied de Port dostáváme průkaz poutníka Credencial del Peregrino, je před námi 800 kilometrová pěší cesta s mušlí zavěšenou na batohu a popisem cesty až do španělského Santiaga de Compostela v kapse. Pak už jen "BUENO CAMINO" tedy šťastnou pouť.  Vydat se na tuto cestu bylo velice dobré rozhodnutí a přál bych ji absolvovat všem,“ dodává k náročné cestě Jirka Krška.

 

Fotograf a písničkář Jirka Krška Kolumbus je činorodý charismatický člověk s vyvinutým smyslem pro organizaci, vynalézavý, s dokonale profesionálním přístupem ke každé práci, kterou provádí. A té není málo. Mezi jeho aktivitami vyniká hlavně hudba. Ale není jediná, kterou v této umělecké sféře pojal do okruhu svých zájmů. Sem patří také jeho textařská a skladatelská činnost písničkáře a v rámci této tvůrčí linie je tu i práce s divadlem a literaturou. Pokud tedy nehraje se svou kapelou Rybníkáři, zabývá se také dramatizací, hudebními doprovody k recitacím a spoluprací na literárních vystoupeních. I přes značné množství svých zájmů si našel čas ještě na fotografování. Pořádá po různých galeriích výstavy uměleckých snímků, ať už ze svých cest po horách, fotografie krajiny, aktů nebo jiných uměleckých žánrů. Zabývá se také technickou, reklamní a reportážní fotografií.

             

Výstavu fotografií Jiřího Kršky z poutní cesty do Santiaga de Compostela můžete zhlédnout během března v pracovních dnech mezi 9. a18. hodinou ve Výstavním prostoru denní kavárny v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1.

 

Termíny