Kocour, který pomáhá lidem, přijede do Janova a do Litomyšle.

Divadlo, Volný čas, Pro děti

Pohádku Kocour v botách zahraje pražský divadelní soubor Elf v neděli 14. dubna od 14 hodin v Janově u Litomyšle v Kulturním domě Na Rychtě a pak v 17 hodin ve Smetanově domě v Litomyšli.

 

Po skončení pořadu vezme rytíř Toulovec děti a rodiče na dobrodružnou procházku městem a do čokoládovny. Na prohlídku je nutné se objednat telefonicky nebo e-mailem na adrese info@dobredivadlo.cz , aby čokoládová paní uvařila dost čokolády.

 

Umělci nepředvedou, jak se hraje pouliční divadlo jako za doby národního obrození. Hudbu do slavné francouzské pohádky vytvořil šansoniér Václav Koubek. Chudý mlynář má tři syny. Jednoho dne cítí, že už leží na smrtelné posteli a tak se rozhodne rozdat majetek synům. První si vybírá mlýn, druhý osla a na nejmladšího zbude kocour. Prvnímu a druhému synovi se daří, nejstaršímu mlýn prosperuje a prostřední si také nežije v bídě. Jen nejmladšímu se neustále nedaří, inu co taky s kocourem? Potkává ho stále větší bída a tak se rozhodne kocoura prodat. Tu kocour promluvil lidským hlasem: „Neprodávej mě. Můžu ti být k užitku a pomoct ti ke slávě a bohatství. Stačí, když mi koupíš boty a oblek…“. Pohádka je určena dětem od 5-ti let.

 

Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem programu a občerstvení je zajištěné.

Termíny