PROGRAM GUD - BŘEZEN

Volný čas, Pro děti

2.3.        – 14:00 - Workshop ,,Malba vlnou“

3.3.        – 14:00 - Workshop „Panáčci“

__________

 

9.3.        – 14:00 - Workshop „Byl jednou jeden …….“

10.3.      – 14:00 - Workshop „Město bez hranic“

__________

 

Vílí víkend v GUD


16.3.      – 14:00 – Workshop „Na křídlech kouzel“

17.3.      – 14:00 - Autorské čtení s Nelou Boudovou „O víle Voněnce“ a následný workshop „Vílí svět“

__________

 

ART PRAGUE - První jarní víkend v GUD


23.3.      – 14:00 – ART PRAGUE  - XII. ročník veletrhu současného umění 


Workshop pro děti a dospělé – výtvarná technika monotyp -  „Jarní pozdrav“

 

24.3.      – 14:00 – ART PRAGUE - XII. ročník veletrhu současného umění 


Workshop pro děti a dospělé – výtvarná technika monotyp -  „Jarní pozdrav“


WORKSHOPY - BŘEZEN


„Malba vlnou“

Dnes již všichni víme, že k vytvoření obrázku nemusíme používat jen klasické výtvarné potřeby. Můžeme malovat pískem, látkou, prsty atd. My jsme si pro vás připravili malování barevnou vlnou na kartonový papír. Pod vedením výtvarníka a designera Honzy Šimra si vytvoříte svůj vlastní vlnový obraz.

 

Své výtvory si děti mohou odnést domů a nebo je mohou vystavit u nás v galerii.

 

Věk dětí: od 5 let a jejich rodiče.


„Panáčci“

Při tomto workshopu si děti s designerem Honzou Šimrem vytvoří „kamaráda“ z vlny. Své výtvory si děti mohou odnést domů.  Panáček z vlny je může doprovázet pak na cestách na školní tašce nebo na klíčích, také se může stát kreativním dárečkem pro blízké.

 

Věk dětí: od 5 let a jejich rodiče.


„Byl jednou jeden……

Byl jednou jeden ……..  a zbytek vyprávění bude na Vás a Vašich dětech. Při tomto workshopu budou děti s Janem Šimrem tvořit svou vlastní knihu z recyklovaného materiálu, kde za pomoci mnoha technik a materiálu budou vyprávět svou pohádku či příběh, který jim zůstane tak dlouho, co budou chtít. Vždy je milé si příběh znovu přečíst i po dlouhé době.

 

Věk dětí: od 5 let a jejich rodiče.


„Město bez hranic“

V tomto workshopu budeme stavět město z kartonového papíru, které nemusí mít klasická pravidla, která všichni známe. Můžeme například stavět domečky střechou dolů nebo postavit mrakodrap s jedním patrem. Při stavbě města budou vznikat nové a nové příběhy malých obyvatel, které každý může do města ztvárnit  Děti si vyrobené domečky mohou odnést domů nebo je mohou nechat vystavené u nás v galerii.

 

Věk dětí: od 5 let a jejich rodiče.


„Na křídlech kouzel“

Kouzelnou hůlku a křídla, to je to, co má mít každá správná víla. Kdo ji spatří a skrze ni prohlédne, toho se dotkne její kouzlo a nikdy již smuten nebude. Neboť víla rozdává jen štěstí a radost.  Tvořivé posezení a na vílu si hraní. Výroba kouzelných hůlek, oslňujících křídel a pro pány magických klobouků s Terezou Lukavcovou.

 

Věk dětí: od 5 let a jejich rodiče.


„Vílí svět“

Po úžasném příběhu Nely Boudové O víle Voněnce děti mohou pokračovat vytvářením kouzelných doplňků. I z vás se mohou stát půvabné víly a jejich kamarádi z kouzelného světa.

 

Nemůže chybět jemně zdobený diadémek, klobouky a spoustu dalších drobností bez nichž se ve světě fantazie a kouzel neobejdete.

 

Věk dětí: od 5 let a jejichrodiče.


„Jarní pozdrav“

Chcete poslat originální jarní pozdrav? Také velikonoční „pomlázka“ nemusí být jen z tradičních vajíček. Obrázek, který sami vytvoříte, navodí tu správnou jarní atmosféru a bude těšit i v době, kdy už budou vajíčka dávno snědená. Jarní slunce přece probouzí přírodu a její barvy - a  právě s barvami budeme čarovat. S grafickou technikou monotypu pracují profesionální umělci. V ateliéru Galerie umění pro děti si však pod vedením lektorky Jany Skarlantové mohou vyzkoušet tuto techniku děti i jejich rodiče. A nezapomeňte: každý monotyp je originálem - jak ostatně prozrazuje už název!

 

Věk dětí: pro všechny věkové kategorie.


AUTORSKÉ ČTENÍ


„O víle Voněnce“

Pojdtě se zaposlouchat do napínavého a milého příběhu třech víl Fiflenky, Jůlinky a Voněnky, dostanete se tak do světa plného kouzel, který se prolíná se světem lidí. Staňte se součástí napínavých dobrodružství třech vílích sester a jejich kamarádů

 

Termíny