druhý ročník Jaroslavení - Hradní oslava jara v královském městě Litoměřice

Výstava, Volný čas, Hudba

Nádvoří a vnitřní prostory Hradu Litoměřice v sobotu 23. března rozkvetou jarem. Od 10 do 17 hodin se tady bude konat druhý ročník Jaroslavení, které pořádá místní Centrum cestovního ruchu. Vstup je zdarma.

 

Svátky jara jsou neodmyslitelně spjaté s Velikonocemi, takže nebudou chybět nejrůznější druhy kraslic – zdobené krajkou, madeirou i tradiční malované. Návštěvníci uvidí nejen ukázky zdobení kraslic, ale také pletení pomlázek z vrbového proutí, tvorby patchworku, předení na kolovrátku a dalších dovedností.

 

Své výrobky, například ručně malované pohlednice nebo batikované šátky, představí Hospic sv. Štěpána, výrobky z keramiky pak Diakonie. Pro děti i dospělé je připraven atraktivní doprovodný program, jehož součástí bude vystoupení pěveckého sboru Litoměřický hlásek a dalších hostů, včetně veselého Kašpárka s řadou soutěží pro děti nebo harmonikáře s jarmarečními písněmi. 

 

K oslavě jara samozřejmě patří také dobré jídlo a pití, k ochutnání budou různé druhy pečiva, koláčky, škvarkové placky, mošty, produkty domácího minipivovaru Koliba, hradní vína a další laskominy.

Termíny