Jazzové novoměstské piáno

Volný čas, Hudba

Super TRIO WUH je objevem roku 2012 a tvoří jej americký pianista Skip Wilkins, dále jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic.

 

Po úspěšných koncertech v lednu 2012 v prominentních jazzových klubech v Německu se rozhodli členové mezinárodního tria na další spolupráci.

 

SKIP WILKINS

Jazzový  pianista a skladatel vyrostl v Bostonu v  hudební rodině a již více než třicet let vystupuje profesionálně, nejdříve jako sideman a později jako leader svých projektů.

 

Vydal devět alb jako vedoucí hráč kapely či ve spolupráci a na podzim připravuje vydání dalšího alba s titulem Father & Son, které vyjde pod dánským labelem SteepleChase Records.  Skip Wilkins je vysokoškolským pedagogem na Lafayette College a jako pedagog působí nejen ve Spojených státech, ale i v Evropě. Každý rok učí na Letní jazzové škole ve Frýdlantu. V roce 2011 – 2012 také vedl pravidelné dílny na brněnské JAMU.


FRANTIŠEK UHLÍŘ

Je absolventem konzervatoře v Brně. Dlouhá léta byl členem skupiny SHQ Karla Velebného, Barock Jazz Quintet a skupiny pianisty Emila Viklického. Rejstřík jeho četných aktivit zahrnuje i spolupráci s různými mezinárodními skupinami a sólisty.

 

JAROMÍR HELEŠIC

Vyrůstal na jižní Moravě v Mikulčicích a od konce 60. let žije v Praze, kde působil v různých jazzových formacích (Jazz Half Sextet, Jazz Nova), než zakotvil ve skupině kontrabasisty L.Hulana Jazz Sanatorium. V 70. letech se stal Jaromír Helešic jedním z nejlepších a nejžádanějších hráčů na bicí nástroje u nás. Jaromír Helešic také vystupoval s různými hudebním projekty po celé Evropě, Indii a v zámoří.

 

Koncert se koná ve čtvrtek 14. března 2013 v 19 hodin ve Velkém sále Novoměstské radnice (Karlovo nám. 1/23, Praha 2). Vstupenky si můžete rezervovat na adrese: rezervace@nrpraha.cz, nebo si je zakoupit před koncertem.

 

 

 

Termíny