Vítání jara 2013

Hudba

12. ročník koncertního cyklu Vítání jara

12. ročník koncertního cyklu Vítání jara zahájí v Salesiánském divadle fenomenální hudební mág, multiinstrumentalista (kytara, mandolína, klavír a další nástroje), skladatel a textař Vlasta Redl s Naší novou kapelou. Ve své tvorbě osobitě spojuje rock, bigbít, folk a lidovou muziku. Koncerty Vlasty Redla provází především tři stěžejní atributy - skvělá muzika, texty a interpretace.

Po mimořádném úspěchu jsme se rozhodli opět pozvat temperamentní soubor Bachtale Apsa se svým hostem Bárou Hrzánovou. Frontmanem je vynikající muzikant Mário Bihári, jenž působil například v kapele Zuzany Navarové. Z kapely prýští úžasná energie.  Spontánním projevem si okamžitě získá publikum a strhne ho do víru temperamentního muzicírování.

Po delších námluvách se nám podařilo sladit termín pro vystoupení dalších vzácných hostí, folkrockové kapely Marsyas. Třetí koncertní večer v Salesiánském divadle si tak příznivci této legendární kapely, slavící 40. výročí, mohou vychutnat to nejlepší v podání Zuzany Michnové, Oskara Petra a Petr Kalandra Memory Band. V rámci koncertu promítneme promo k připravované premiéře filmu o Zuzaně Michnové, kterého se zúčastní i jeho režisérka Jitka Němcová. 

Letošní Vítání jara uzavře svým jarním rozjímáním v Kostele u Salvátora tradiční host našich projektů soubor Spirituál kvintet. Nejstarší českou folkovou kapelu není třeba blíže představovat. Novinkou nestora domácí hudební scény je rozšíření souboru o kontrabasistu Pavla "Páju" Peroutku. A tak má Spirituál kvintet v současnosti již sedm stálých členů. Koncert v obohacené sestavě bude jistě zajímavým zážitkem.     

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Termíny