Poměřte síly ve skládání puzzle na čas

Volný čas

Puzzlemánie, největší česká soutěž ve skládání puzzle na čas, se uskuteční v sobotu 23. března v pražském Obchodním centru Letňany. Soutěž pořádaná Komunitním centrem Motýlek a agenturou Bezva párty se letos bude konat již pošesté. Jejím cílem je vedle zábavy a rozvíjení logických schopností také integrace dětí a dospělých se zdravotním postižením. Letošní ročník zařazuje nově i kategorii pro seniory.

 

Puzzle je jedna z nejznámějších logických her na světě. Má své četné fanoušky i v České republice, čehož důkazem je i každoroční velký zájem o soutěž Puzzlemánie. Klání
o nejrychleji složené puzzle je určeno jak pro děti, tak pro dospělé. Soutěžit se bude v pěti kategoriích podle věku účastníka a ve tříčlenných družstvech, tedy společně celé rodiny či skupiny přátel. V každém soutěžním kole se skládá jiné puzzle, od 20dílkového po 160dílkové, a obtížnost se stupňuje v závislosti na kategorii.

 

Puzzlemánie se vedle soutěžení a bohatého doprovodného programu zaměřuje na integraci dětí a dospělých se zdravotním handicapem. Ti se mohou přihlásit do jakékoliv kategorie společně se zdravými účastníky,“ říká Renata Nejtková, marketingová manažerka pro obchodní centra Tesco, a dodává: „Máme radost z projektů, které naše zákazníky pobaví a zároveň je určitým způsobem obohatí. Podporujeme tyto iniciativy a jsem velmi ráda, že se Puzzlemánie do našeho centra po roce vrací.

 

Vedle soutěžení se návštěvníci mohou během Puzzlemánie těšit například na skládání puzzle různých tvarů a materiálů, na malování na obličej, třpytivé tetování, výtvarnou dílnu, tipovací soutěž nebo vystoupení dětského sboru. Zajímavý zážitek jistě přinese i skládání hmatového puzzle poslepu.

 

Představíme také počítačové technologie a pomůcky specializované pro osoby se zdravotním postižením nebo seniory – LifeTool – alternativní myši, klávesnice a joysticky, pomůcky s hlasovým výstupem a podobně.

 

Puzzlemánie:

Kdy: 23. března od 12 hodin

Kde: Obchodní centrum Letňany, Veselská 663, Praha 9

Vstupné: zdarma

Termíny