PISUM SATIVUM / Karine Ponties (BE/FR)

Divadlo

Fyzické divadlo. Představení belgické choreografky, performerů studujicích na DIFA-JAMU a výtvarných umělců / 50 min / jazykově bezbariérové /

 

Všichni se drží v brlohu... Ten, kdo z něj vyjde, přinese do jejich hlav nejistotu a zmatky. Hra oslavuje absurdní metamorfózy a chybné pokusy. “Pisum Sativum”, jeskynní zpěv z doby chlupů.

 

Ateliér fyzického divadla při Divadelní fakultě Janáčkově akademii múzických umění v Brně pozval

v roce 2012 velmi uznávanou a oceňovanou francouzskou tanečnici, performerku a choreografku Karine Ponties, aby se studenty třetího ročníku připravila nové představení. K projektu se připojili také spřátelení umělci, performeři, grafici, scénografové a light designéři z akademického i neakademického světa.

 

V tomto díle Karine Ponties opět hledá skryté a nepopiratelné tělesné představivosti, zároveň lidské i zvířecí. Během zkoušek se vynořilo společné téma - posedlost: přítomnost skrytého, zamlčeného, čarovného spojení mezi naším archaickým chováním, formami, touhami a současným světem.

Ponties vede své dílo jako by psala román – postupně se nechává ovládnout zvláštnostmi interpretů i postav a inspiruje se kresbami a pohledem kreslířů jako všemi možnými vzpomínkami a světy.

Účinkují

Florent Golfier, Lukáš Karásek, Ema Křížová, Marta Kuczynska, Pavol Seriš, Markéta Šebestová, Filip Teller, Kristýna Trojanová

Termíny