KOUPELNY PART II: KRÁSA / Rybařvoucí o.s.

Divadlo

Jedinečná podívaná do jiných světů a cizích bytů. Druhý díl koupelnového seriálu, ve kterém hlavní hrdinky mutují čistou krásu / 60min  / jazykově bezbariérové

 

Koupelna je místo spjaté s očistou a zkrášlováním těla. Autoři představení Koupelny part II: Krása vychází z fascinace leckdy absurdním světem iluzí kosmetického průmyslu. Specifická estetika kosmetických výrobků je inspiruje ke hře, ve které transformují objekty denní potřeby a dávají jim nový tvar a jiný význam. Vytváří tak surreálný svět originálních výtvarných vizí, kde se krása zjevuje v mnoha podobách a návody na obalech šamponů a kosmetických kapesníčků se dají luštit na tisíce různých způsobů. V druhém díle tentokrát i v holešovických koupelnách.

 

Inscenace Koupelny part II: Krása vychází z řady výtvarně-divadelních performancí v koupelnách soukromých bytů v Čechách a ve Francii, které vznikly v letech 2009-2011.  Výsledky těchto experimentů autoři nyní dále rozvíjí i mimo prostory koupelen. Prvním pokusem byla inscenace Koupelny part I: Mýdlo zabývající tématem intimity v rámci divadelního prostoru. V druhém díle Koupelen se Rybařvoucí vydává objevovat nové přístupy. Spolu s diváky navíc zamíří přímo do holešovických bytů a na pavlače samotného Alfreda ve dvoře.

Účinkují

Sofia Adamová, Anežka Kalivodová, Aňa Šebelková, Barbora Šimková, Lucie Wildtová, Tereza Koníčková

Termíny