PRAPRAPRA… Pohádka 2 / Toy Machine

Divadlo, Pro děti

Loutková variace na téma zrození, aneb Praotázka podruhé a zase trochu jinak / 40 min / v češtině / vhodné pro děti od 5 let

Barevné a humorné loutkové pohádkové představení se věnuje tématu „Zrození“.  Vydává se objevovat části našeho těla a hledat odpověď na otázku jak se rodí děti.

Tvůrci volně navazují na PRAPRAPRA… Pohádku 1, ovšem tentokráte se „praotázkou“ zaobírají trochu podrobněji. Cesta spermie, je nevyzpytatelná. Vyhraje jen ten největší šampión! Divadlo opět nementoruje, ale hraje si s lidským tělem, přičemž hlavním motivem je narození malého miminka. Představení je vhodné pro děti základních škol.

Po představení následuje výtvarná dílna. V jejím rámci si děti budou moci z přírodních materiálů vytvořit (a následně domů odnést) pravěké zvíře, pravěkého člověka, či cokoliv jiného, k čemu jejich fantazii téma pravěku inspiruje.

Pohádka vznikla ve spolupráci dvou loutkových skupin Toy Machine o.s. a Loutky Bez Hranic o.s. Obě sdružení se věnují umělecké činnosti se saměřením na loutk y . Cílem je dělat veselé divadlo a popularizovat loutkové umění, proto se obě sdružení věnují i lektorské činnosti.

Účinkují

Hrají: Dorka Bouzková, Tomáš Běhal
Režie, dramaturgie: Tomáš Běhal, Dorka Bouzková
Scénografie: Pavel Heřmann

Termíny