Banát a Maramureš

Výstava

Václav Hubata – Vacek

Banát a Maramureš

 

Cheb, 5. 4. - 4. 5. 2013

Galerie 4 představuje výstavu fotografií Václava Hubaty – Vacka: Banát a Maramureš.

Zahájení v pátek 5. dubna v 18:00

Galerie 4 zve na výstavu fotografií Václava Hubaty – Vacka Banát a Maramureš z cyklu „ Dokumentární fotografie“.  Výstava potrvá do 4. května 2013.

Václav Hubata – Vacek se, již více než dvacet let, aktivně zabývá fotografováním rumunských regionů Banátu a Maramureše. Fotografuje obyvatele vesnic při jejich práci, zaměřuje se na běžný život.

Výstava fotografií z Maramureše a Banátu přibližuje život obyvatel na vesnicích v těchto oblastech. Zachycuje jejich práci, svátky, životní události v průběhu celého roku. Jejich běžný, pro nás však již neznámý, život. Život připomínající spíše dobu našich předků, než současnost se všemi moderními technologiemi, které nás obklopují. Václav Hubata – Vacek, skrze objektiv svého fotoaparátu, přináší svědectví o tvrdém životě, kulturních tradicích, poukazuje na současný trend vylidňování vesnic a s tím vzrůstající nerovnováhy v životě obyvatel, kteří zůstali. V současnosti většinu mladých práce na poli již neláká, důvodem jsou nízké výkupní ceny zemědělských produktů a náročnost práce, kterou je třeba při obdělávání půdy vynaložit. Peníze, které mladí obyvatelé vydělali při práci v zahraničí, mění strukturu vazeb a sociokulturní prostředí obyvatel.

Termíny