Básník a múzy - večer hudby a poezie

Hudba

Zveme Vás na večer hudby a poezie s názvem „Básník a múzy“, který se ukuteční 14.3.2013 od 19:00 v prostorech hostivického zámku na Husově náměstí.

V poněkud neobvyklé roli zde vystoupí známá herečka Petra Špalková. Bude recitovat básně veselé i smutné od Francoise Villona, Edgara Lee Masterse, ale i  francouzskou lidovou poezii, Jiřího Ortena, Bohuslava Reynka, Františeka Halase nebo Vítězslava Nezvala.

Písně českých i zahraničních autorů bude zpívat mezzosopranistka Pavla Švestková. Její doménou jsou koloraturní árie barokních skladatelů. V tomto programu uslyšíme písně například od Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů nebo Felixe Mendelssohna – Bartholdyho.

Na klavír bude doprovázet dirigent, cembalista a klavírista Vítězslav Podrazil, umělecký vedoucí Orchestru Atlantis a komorního souboru Atlantis Collegium.

Na tento pořad se nevztahují abonentky na koncerty konané na hostivickém zámku. Vstupenky (á 100kč) si můžete zakoupit od 14.2.2013 v otevíracích dobách MKSH na adrese Husovo nám. 59, 1. patro. Více informací na info@mksh.cz, www.mksh.cz nebo na tel. 774 44 22 16.

Účinkují

Petra Špalková, Pavla Švestková, Vítězslav Podrazil

Kontakty

www.mksh.cz

Termíny