Výstava autogramů Jiřího Hanibala

Výstava

Jsou lidé, kteří nemají vůbec žádného koníčka, ale takové osoby jsou zvláštní hříčkou přírody, tak jako leváci, svatí, vegetariáni a jiné vyjímečné zjevy. Normální člověk se však vyznačuje jistým víceméně tichým šílenstvím, kterému se říká koníček. (Karel Čapek)
V březnu budete mít jedinečnou možnost blíže se seznámit s Jiřím Hanibalem - cestovatelem, turistou, ale především osobností s "velkým koníčkem", kterým je pro něj sbírání autogramů světových osobností ze všech oborů lidské činnosti. Jeho sbírka dnes obsahuje mnoho zajímavých autogramů z celého světa. Autogram však pro Jiřího Hanibala neznamená jen podpis. Tato záliba mu pomáhá rozšiřovat obzor poznání, nutí jej sledovat dění v oblasti politické, kulturní, sportovní i dalších, neboť Jiřímu Hanibalovi nejde o množství autogramů, ale o samotnou osobnost. Pečlivě vybírá jen z těch osobností, které něčím zaujaly hlavně jeho samotného. Potom následuje cesta co největšího poznání této osobnosti - shromáždí si veškeré dostupné materiály o ní, seznámí se s nimi a teprve potom požádá o autogram. Tento jeho koníček mu také přináší nezapomenutelné osobní zážitky. Kdo z nás se může třeba pochlubit tím, že několikrát mohl posedět v družném rozhovoru s Janem Werichem, že strávil nezapomenutelné chvíle s Danou Medřickou, nebo že je kamarád s mořeplavcem Konkolskim?

Jiří Hanibal si výsledky svého sběratelského úsilí nenechává pro sebe, ale rád s nimi seznámí i vás prostřednictvím této kuriozní výstavy.
Slavnostní vernisáž spojená s besedou s panem Hanibalem se uskuteční 5. března v 16.30 hodin ve Výstavní síni Albína Poláška.

Výstava bude přístupná každý všední den do 29. března 2013 od 9 - 17 hodin.

Účinkují

Jiří Hanibal

Termíny