Ve Velkých Karlovicích vzniká nová tradice – noční závod na běžkách

Volný čas, Sport, Pro děti

Ve Velkých Karlovicích vzniká nová sportovní tradice. V sobotu 2. března se ve Ski areálu Razula v Resortu Valachy uskuteční nultý ročník závodu Noční stopa Valachy. Zúčastnit se jej mohou děti i dospělí.

 

Jde o závod na běžkách pořádaný netradičně za tmy. Start i cíl je na parkovišti u sjezdovky Razula. Běžkaři mohou závodit v několika věkových kategoriích na okružních trasách dlouhých 7,5 a 15 kilometrů. Ty budou pro lepší orientaci označeny reflexními šipkami a loučemi, doporučovány jsou také čelové baterky. Akci pořádá Ski areál Razula.

 

Zájemci se mohou k účasti na závodu přihlásit on-line na www.valachy.cz/nocni-stopa. V den závodu pak pro předem přihlášené i další zájemce proběhne prezence od 16 hodin do 17:30 hodin v Gril srubu Razula na úpatí sjezdovky Razula. V 17:30 hodin začne závod pro děti do 12 let, v 18 hodin následuje hromadný start všech dospělých kategorií.

 

Závodníci se mohou před závodem i po něm občerstvit v Gril srubu Razula či blízkém hotelu Galik nebo se zahřát v termálních bazénech relaxačního centra Wellness Horal, které je od místa závodu vzdáleno 3,5 kilometrů. Právě na sobotu 2. března připadá další termín Saunové noci, při níž si návštěvníci mohou užít koupání i saunování za svitu svíček až do půlnoci. Saunová noc přinese také mimořádnou příležitost setkat se najednou se všemi třemi saunéry Wellness Horal včetně Heleny Kopřivové, která o uplynulém víkendu získala bronz na Mistrovství ČR v saunovacích rituálech a stala se zároveň nejlépe hodnocenou ženou mistrovství.

 

Velké Karlovice jsou mezi milovníky běžeckého lyžování vyhlášenou lokalitou díky množství upravovaných běžeckých stop. Obec upravuje 40 kilometrů v údolí v 11 okruzích, které se vzájemně prolínají. Na tuto síť navazuje dalších pět desítek kilometrů na okolních hřebenech, upravovaných sdružením obcí Horní Vsacko. Každý rok se ve Velkých Karlovicích koná běžecký závod Karlovská 50, který si získal značnou popularitu a byl zařazen do seriálu SkiTour. Nový závod Noční stopa Valachy se má stát dalším doplnění aktivit pro běžkaře.

Kontakty

www.razula.cz

Termíny