Veselé Velikonoce

Výstava

Výstava s příznačným názvem „Veselé Velikonoce“ navazující na výstavní počin Regionálního muzea Mělník z počátku loňského roku „Město Mělník na dobových pohlednicích“ tentokrát představí historické pohlednice s velikonoční tematikou ze sbírek muzea. K vidění bude také unikátní sbírka forem na beránky členky klubu sběratelů kuriozit Jaroslavy Holinové, kterou sběratelka vystavuje poprvé.
Návštěvníci se budou moci seznámit s motivy z velikonočních blahopřání starých více než sto let, ba co víc nahlédnout i na rubové strany pohlednic a poznají, o čem tehdy naši předkové ve velikonočních dnech korespondovali. Na příkladech z pohlednic výstava doloží proměnu velikonoční symboliky v průběhu 20. století.

Pro zájemce z řad kulturní veřejnosti budou připraveny prohlídky výstavy v doprovodu kurátora – Mgr. Lukáše Snopka, historika muzea. Konat se budou ve středečních termínech: 13., 20. a 27. března a 3. dubna, vždy od 10 do 11 hodin. A jak je v mělnickém muzeu dobrým zvykem: pro rodiny s dětmi, jakož i pro zvídavé návštěvníky-jednotlivce každého věku budou na výstavě uchystány poutavé hádanky a úkoly.

Vernisáž se koná ve čtvrtek 28. 2. od 17:00 hodin ve velkém sále muzea.

Termíny