Eva Dřízgová-Jirušová přednese Straussovy Čtyři poslední písně

Hudba

 

Janáčkova filharmonie Ostrava uvede na přelomu února (28. 2.) a března (1. 3.) ve společenském sál Domu kultury města Ostravy další z koncertů Velkého symfonického cyklu. Po několika letech uvítají posluchači za dirigentským pultem Charlese Olivieri-Munroa, dirigenta kanadského původu, který se však po studiu dirigování u Otakara Trhlíka usadil natrvalo v České republice. Charles Olivieri-Munroe je v současné době šéfdirigentem Severočeské filharmonie v Teplicích, v minulosti se stal vítězem dirigentské soutěže „Pražské jaro“ a je častým hostem našich i zahraničních orchestrů.

Sólistkou večera bude přední česká sopranistka, dvojnásobná nositelka ceny Thálie Eva Dřízgová – Jirušová, která přednese Čtyři poslední písně Richarda Strausse. Tato vyhledávaná interpretka operního i koncertního repertoáru v loňském roce oslavila neuvěřitelné životní jubileum - abrahámoviny. A jak podle ní lze zůstat mladým? „Důležitá je psychická pohoda a zdraví. Mám to štěstí, že nejenom zpívám v divadle, ale také učím, takže jsem často mezi mladými lidmi, což si myslím, že je velmi dobře. Mladým mohu předávat rady a pěvecké zkušenosti a já zase nabírám od nich energii a vidím, jak oni vnímají život, což mi také pomáhá,“ říká Eva Dřízgová-Jirušová. Je sólistkou opery Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a stálým hostem Národního divadla, Státní opery Praha a Janáčkovy opery v Brně. Její mimořádné hlasové a muzikální dispozice ji přivedly ke spolupráci s předními orchestry a festivaly v tuzemsku i v zahraničí.

Straussovy Čtyři poslední písně v programu doplní Dvořákova Píseň bohatýrská a jedna z nejhranějších a nejoblíbenějších skladeb Leoše Janáčka Taras Bulba.

Koncerty začínají v 19 hodin a vstupenky v ceně 180-220 korun jsou k dostání v pokladně DKMO a pobočkách Ostravského informačního servisu.

Účinkují

Eva Dřízgová-Jirušová - soprán

Janáčkova filharmonie Ostrava

Charles Olivieri-Munroe - dirigent

Kontakty

www.jfo.cz

Termíny