ZÍTRA BUDE V GALERII HARFA SLAVNOSTNĚ ZAHÁJENA VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ PŘEDČASNĚ NAROZENÝCH DĚTÍ „ICH SVET“

Výstava

Fotografie předčasně narozených dětí ukazují nejenom na výjimečné možnosti dnešní medicíny, ale také na křehkost miminek, jejichž porodní váha bývá často nižší než 1 kilogram. Výstavu je možné shlédnout do 17. března 2013 zdarma v Galerii v Harfě.

Přednosta Kliniky neonatologie Dětské fakultní nemocnice v Košicích MUDr. Peter Krcho, PhD se záchraně předčasně narozených dětí věnuje řadu let a toto poslání spojil i se svým velkým koníčkem, fotografováním.

„Na fotografiích jsou zachycena krátká životní období dětí v ohrožení, v první minutě, v první hodině a v prvních týdnech a měsících jejich života. Smyslem výstavy je upozornit veřejnost na péči o předčasně narozené děti a na existenci nemocničních oddělení, která zachraňují jejich životy a proto potřebují podporu státu i široké veřejnosti, jednoduše nás všech,“ říká autor fotografií MUDr. Peter Krcho, PhD.

MUDr. Peter Krcho PhD spolupracuje také s Českou neonatologickou společností a jejím předsedou Prof. MUDr. Richardem Plavkem, CSc. Na slavnostním zahájení výstavy, na kterém budou oba pánové přítomni a které se bude konat v pátek 15. února od 17 hodin, se bude hovořit mj. o tom, jak komunikují tito novorozenci se světem, anebo jak pracovat s pocity rodičů, lékařů a sester při péči o takto ohrožené děti.

www.galerieharfa.cz

Termíny