Praha Kunratice - Nordic walking tour - 20.04.2013

Volný čas, Sport, Pro děti, Turistika

NordicWalking Tour již po čtvrté v Kunratickém lese!

Na jaře roku 2010 odstartoval celorepublikový projekt zaměřený na podporu zdraví prospěšného sportu nordicwalking Tour právě z Kunratic. Pro organizátory tohoto projektu (Český klub nordicwalking) se stal Kunratický les neodmyslitelnou každoroční zastávkou. Díky podpoře MěÚ Kunratice, perfektnímu zázemí v areálu restaurace Na tý louce zelený a ideálním přírodním trasám se na toto setkání těší nejeden vyznavač severské chůze. A Tak. Chcete si vyzkoušet NordicWalking? Chcete zjistit, k čemu ta "severská chůze" vlastně je a jestli se Vám bude líbit? Nemáte zkušenosti ani vybavení? NEVADÍ!!!

Český klub Nordic Walking pořádá 1. zastavení Nordic Walking Tour 2013 v Praze - Kunraticích.. Trasa nás zavede do krásného prostředí Kunratického lesa.

Registrace: v sobotu 20. dubna 2013 od 10:00 do 11:00 hodin v areálu restaurace Na tý louce zelený, Na zelené louce 451, Praha 4 - Kunratice (www.natyloucezeleny.cz).

Startovné:80 Kč za účastníka a start, děti do 15ti let - 50 Kč.

Trasy: povedou Kunratickým lesem tak, aby umožnily účastníkům poznat tuto část Prahy z netradičních úhlů pohledu. Délky tras 5 a 9 km.

Cíl: v prostoru startu Na tý louce zelený. V cíli jako odměna za výkon čeká účastníky občerstvení (vuřt, chleba, hořčice a nealko nápoj je součástí startovného) a slosování startovních čísel o věcné ceny.

Program: seznámení s partnery tour, půjčovna holí, prodej holí, instruktáže, rozcvička, nesoutěžní závod, hry pro děti, občerstvení, tombola – losování startovních čísel, měření tělesných hodnot, atd.

S sebou: pevné (nízké) boty, oblečení do přírody a dobrou náladu.

NordicWalking: zdravý a přirozený pohyb, chůze se speciálními holemi. Při správné technice se zapojí až 90% svalstva. Oproti běžné chůzi spotřebujete mnohem více energie. Důsledkem toho je zvýšená srdeční činnost v příznivém pásmu zátěže. Tím je NordicWalking vhodný i jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám. Při NordicWalking můžete spálit za hodinu až 600 kcal. Navíc díky holím přenesete část své hmotnosti na svaly paží a odlehčíte nohy. Proto mohou provozovat NordicWalking i lidé, kteří mají problémy s klouby dolních končetin. Hole vám též pomohou narovnat záda při chůzi. Hole budou k dispozici na zapůjčení ZDARMA (oproti vratné záloze 100 Kč), instruktoři vás naučí ten “správný krok”.

Kontakty na organizátory a více informací najdete na: www.nordicwalkingtour.cz a www.cknw.cz

Termíny