CIMRFEST 2013

Hudba

I letos se můžete těšit na již kultovní festival Cimrfest, který se koná na památku skvělého bubeníka Zdeňka Cimmermana. Od jeho smrti v roce 2005 se koná vždy ve stejný den – 28. února – na stejném místě – klub Vagon na Národní třídě.

 

Všichni příznivci bigbítu se mohou těšit na kapelu Folimanka blues, ve které Zdeněk Cimmerman bubnoval. Kapelu založil v roce 1993 Ladislav Jakl, který je známý také ze svého veřejného působení. „Folimanka Blues, to je odvázaný bigbít i pořádné drama s kusem historie. Je to kapela velkých vášní i velké srandy, kapela, která voní slzami a smrdí potem,“ uvádí Ladislav Jakl, frontman kapely.

 

Kapelu ale neopustil pouze Zdeněk Cimmerman. V roce 2006 odešel hrát věčné nebeské jam-session Ríša Kříž, v roce 2011 se za ním vydal pianista Robby Černý a jako poslední zemřel teprve loni v prosinci Honza Chalupský. „Jako kapelu nás potkalo velké neštěstí, ale protože bigbít musí žít, pokračujeme dál a letos chceme ukázat nový směr naší kapely, protože Ríša Kříž, Zdeněk Cimmerman, Robby Černý a Honza Chalupský určitě shora kontrolujou, jestli se ti dole neflákaj,“ dodává Ladislav Jakl.

 

Těšit se můžete i na další kapely. Společně s kapelou Folimanka blues vystoupí Milostná předehra a Mick Wath ling Experience.


Více informací o kapele Folimanka blues naleznete na http://www.folimankablues.cz/.

Účinkují

Folimanka bluesMilostná předehra a Mick Wath ling Experience.

Termíny