POŠLETE SVÉ LÁSCE ORIGINÁLNÍ VALENTÝNKU ZDARMA Z AFI PALÁCE

Volný čas

Již od pondělí 11. února je v rámci oslav svatého Valentýna připravena v AFI Paláci speciální Valentýnská pošta. Každý den tak mohou zákazníci AFI Paláce posílat Valentýnku svým nejdražším a to buď klasickou poštou, nebo e-mailem zcela zdarma.  

Každý, kdo v AFI Paláci předloží účtenku z jakéhokoli obchodu (kromě OD Tesco) z období od 1. do 14. února, má od  AFI Paláce jednu Valentýnku včetně odeslání zdarma. Poslat ji může od 11. února klasickou poštou nebo od 6. února také elektronicky přes www.valentyn.afi-palac.cz.  Valentýnská pošta bude k dispozici v pondělí, v úterý a ve středu vždy od 13 do 18 hodin a ve čtvrtek od 9 do 21 hodin. 

„Tento rok poskytujeme v AFI Paláci kompletní valentýnský servis. Máme připravený praktický přehled tipů na valentýnské dárky, zákazníci si mohou naším prostřednictvím poslat zamilovaný vzkaz klasickou poštou nebo využít e-mailové verze Valentýnky. Mohou si také koupit květinu za výrazně sníženou cenu a pro radost budeme tento den rozdávat nejenom zamilovaným valentýnské balónky,“ říká Zuzana Kubíčková, marketingová manažerka AFI Paláce. 

Ačkoliv je u nás svátek svatého Valentýna vnímán jako svátek importovaný, americký, ve skutečnosti sahají jeho historické kořeny do Evropy. Ve starověkém Římě se v polovině února slavil tzv. Lupercalie, neboli „svátek lásky“, což byl pohanský svátek očištění a plodnosti. Podle legendy se z Lupercalie stal svátek svatého Valentýna na památku působení kněze Valentýna. Ve 3. století př. n. l. v Římě vládl císař Claudius II, který se bál, že by ženatí muži nechtěli jít od svých rodin do armády a tak jednoduše svatby zakázal. Kněz Valentýn však navzdory tomuto zákazu dál tajně mladé páry oddával. Byl ale odhalen, zatčen, odsouzen k smrti a následně popraven. Do vězení mu lidé, kterým pomohl, posílali dárky a dopisy. Ve vězení se Valentýn zamiloval do dcery žalářníka a než byl odveden na popraviště, zanechal jí dopis, ve kterém se vyznával ze svých citů k ní. Dopis podepsal „Od Tvého Valentýna“. Tento dopis bývá považován za první historickou Valentýnku. Valentýn zemřel právě 14. února 269 př. n. l. a po své smrti byl prohlášen za svatého. 

www.afi-palac.cz

Termíny