Světoznámý florista přijel vzdělávat hradecké učitele. Společnou tvorbu pak vystaví ve Futuru

Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

Královéhradecká Střední škola vizuální tvorby hostí ve dnech 4. až 7. 2. na své půdě světoznámého mistra floristického a grafického designu Gregora Lersche, který tu povede s učiteli workshop. A protože jde o návštěvu opravdu výjimečnou, rozhodli se zástupci střední školy uspořádat ve spolupráci s Obchodním centrem FUTURUM Hradec Králové pro veřejnost výstavu, kde budou prezentovány výtvory floristického designu vytvořené během workshopu. Akce proběhne v prostorách zmíněného obchodního domu  ve dnech od 8. - 10.2.

 

„Ke zhlédnutí bude přibližně 10 zajímavých instalací, dekorací a konstrukcí s naaranžovanými květinami. Návštěvníci v královéhradeckém Futuru uvidí na prezentovaných mistrovských dílech kreativní použití estetických principů tvorby, barev, linií, struktur a technik,“ uvedla Lucie Mikšovská z OC FUTURUM Hradec Králové.

 

Gregor Lersch vzdělával královéhradecké učitele již v letech 2010 a 2011. Není ale jediným zahraničním odborníkem, který sem zavítal. Učili tu také mistři floristé Andreas Faber z Brém a Johane de Carné s Kathrein Kuhnert z Drážďan. Hradečtí učitelé se kromě toho pravidelně vzdělávají na zahraničních sympóziích v Bad Neuenahr, stážích a výstavách pořádaných mistrovskými školami ve Freisingu, Drážďanech, Grunbergu, Zurichu,  Straubingu i Stutgartu.

 

Termíny