ZAJATCI VESMÍRU

Divadlo, Pro děti

„Našim přáním je probudit v dětech chuť a touhu poznávat věci, kterými jsou obklopeny, věci, které se dějí v nich samotných. Pomocí hry objevovat Vesmír, ten okolo, i ten vlastní, jenž si v sobě nosí každý z nás.“  Vojta Švejda

 

Fantastický pohádkový příběh o veliké dobrodružné pouti člověka ke hvězdám, tajemstvích Vesmíru, nekonečnosti prostoru, lidské představivosti a mnoha otázkách, které nás napadají při každém pohledu na noční oblohu. Dobrodružství tří kluků, kteří pozorují miriády hvězd, obdivují astronauty a sní o cestách vzdálených miliardy světelných let. Příběh o lidech ztracených v tomto tajuplném světě, kde se může stát úplně všechno. Dětská hra, kde chce být každý kosmonautem, ale stejně jako v životě, tak ani ve hře to není možné. Někdo musí být konstruktér, někdo musí loď navigovat ze Země, další musí sršet jako tryska při letu, někdo dělá mimozemšťany. Každý je nedílnou součástí hry, každá role má své dobrodružství a každá, i ta nejvysněnější, má svá úskalí. Pohádka pro děti a především s dětmi. Spolu s herci i sami diváci vytváří příběh - dobrodružnou pouť, pomocí hry objevují Vesmír i vlastní fantazii. Každý z nás má svoji planetu, svůj vlastní Vesmír. Loutky, divadlo, rakety! Roboti, Mars, Marťani!

Účinkují


Wariot Ideal: tvůrčí seskupení vzniklo roku 2009 pozvolným spojením herce a mima Vojty Švejdy s uměleckou skupinou „Adriatik uvádí“.Tu tvoří umělci věnující se autorskému divadlu, filmu, zvuku a světelnému designu, převážně se zaměřují na divadelní tvorbu, improvizaci, a hudbu.

 

Foto: Dita Havránková

Termíny