Příběh značky Paperblanks aneb Dvacet let designových zápisníků v Muzeu Karlova mostu.

Výstava

U příležitosti dvacetiletého výročí značky Paperblanks se v Muzeu Karlova mostu od 14. února do 20. března 2013 uskuteční výstava Příběh značky Paperblanks aneb Dvacet let designových zápisníků v Muzeu Karlova mostu.

Výstava představí pestrou škálu zápisníků Paperblanks s motivy navrženými od roku 1992 až po současnost. Vystaveny budou zároveň i zcela nové kolekce roku 2013: Gold Inlay, Vintage Vogue, Shiraz and Kirikane.  Je to vůbec poprvé v historii, kdy budou k vidění všechny minulé i současné kolekce v jedné expozici.

Ke zhlédnutí budou původní vzory nejúspěšnějších zápisníků i to, jak se vyvíjely od dob začátků firmy až do dnešního dne. Současný populární zápisník William Morris bude vystaven vedle své první verze z roku 1997. V expozici budou rovněž zahrnuty motivy s rukopisy mnoha slavných a významných osobností.

Návštěvníci mají též možnost vybrat si ze široké palety současné produkce Paperblanks a za zvýhodněnou cenu zakoupit zápisník či diář.

Paperblanks je kanadská značka patřící firmě Hartley & Marks Publishers Ltd., která vyrábí diáře a zápisníky vysoké kvality a unikátních designů. Každý kus je pečlivě zhotoven z kvalitního papíru neběleného kyselinou. Desky jsou vyráběny v Evropě ze 100% recyklovaného materiálu. Papír je neprůsvitný a nepropíjí inkoust. Designy jsou inspirovány různými kulturami a umělci z celého světa, což je evidentní na každém zápisníku. 

www.paperblanks.com

Termíny