Stopa pro život 2013 - Karlův běh České spořitelny

Volný čas, Sport

Třetí ročník seriálu lyžařských běžeckých závodů Stopa pro život, který tvoří trojlístek nejpopulárnějších maratónských závodů u nás: Karlův běh České spořitelny, Šumavský Skimaraton Kooperativy a Krkonošská 70 Kooperativy, měl odstartovat příští týden v Abertamech. Pořadatelé však byli z důvodu naprosté absence sněhu v dané oblasti nuceni změnit termín Karlova běhu na 16. – 17. 3. 2013. Běžkaři proto vyjedou do „Stopy“  na Šumavě 23. – 24. 2.


Zimní běžkařská série Stopa pro život je určena všem zájemcům bez rozdílu věku a kondice, od profesionálů po začátečníky, na své si přijdou i děti, pro které jsou připraveny samostatné závody na kratších tratích a doprovodný program. Pořadatelem seriálu je společnost ČS MTB Team, s.r.o., organizátor úspěšného projektu Kolo pro život - největšího seriálu závodů na horských kolech. 

 

Největší změnou letošního ročníku je přestěhování zázemí, startu a cíle Karlova běhu z Božího Daru po 41 letech do nedalekých Abertam, kde jsou pro závod příznivější podmínky. Další novinkou je příjemné zateplení SKI SERVISu České spořitelny s posezením pro ty, kdo si nechají své lyže ošetřit od profesionálních servismanů. Zájemci mají také opět na každém závodě možnost využít testovací centrum ROSSIGNOL. Zde bude možnost v rámci závodu otestovat lyže z kompletní řady Rossignol 2012 - 2013. Každý závodník navíc obdrží v rámci startovného zimní čepici Loap s logem Stopa pro život a energetické výrobky Nutrend.

 

Všechny závody zařazené do seriálu Stopa pro život mají mnohaletou tradici a patří k nejstarším pravidelně pořádaným závodům v České republice. Jsou situované do atraktivních míst Krušných hor, Šumavy a Krkonoš.

9. 2. – 10. 2. 2013 Karlův běh České spořitelny (42. ročník)   ZMĚNA TERMÍNU NA 16. – 17. 3. !

Místo: Abertamy, Krušné hory

Sobota: volná technika - dospělí: 22 km, děti: 0,5, 1,5, 6, 12 km Neděle: klasika - dospělí: 42, 22 km
Termíny