Masopust na rychtě

Volný čas

Chcete-li zažít pravý vesnický masopust, dovolte, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali v sobotu 9. února na Víseckou rychtu do Kravař. V letošním roce ožije Vísecká rychta již po desáté masopustním veselím, starými zvyky a zapomenutými řemesly.

 

Jako každý rok přivítáme první návštěvníky koblihami a slivovicí. Masky a maškary jsou vítány a mají vstup zdarma. Ať už ale přijdete v maskách nebo bez nich, nenechte si ujít průvod maškar s ochotníky z Nového Boru a žáky místní ZŠ, který vyrazí v 11.00 hodin od rychty. Do pochodu zahraje naše masopustní kapela.

 

V prostorách rychty se  můžete těšit na řemeslný jarmak. Uvidíte nejen jak se pletly košíky, ale třeba jak ze zpracovávala a předla vlna. A protože masopust je především obdobím hodování, nebudou chybět domácí koláče, sýry, studené pivo a teplá medovina a především zabíjačkové pochoutky řeznického mistra Vráti Douši. Nezapomeňte si proto vzít bandasku na „prdelačku“. O odpolední zábavu na rychtě se pak postarají divadelníci a trpaslíci z novoborského N.O.P.O.Ď s Improtyjátrem. Po celý den můžete podávat stížnosti na basu, kterou na závěr pochováme a rozloučíme se tak s masopustem.

Termíny