Španělský večer s Carmen

Divadlo

Jedná se o hudebně taneční projekt, kde kromě naší přední mezzosopranistky Edity Adlerové vystupuje doprovodná flamencová skupina Miroslava Žáry a jako host přední tanečnice flamenca – Lola Karpenka z Běloruska. Kostýmy pro roli Carmen jsou z dílny světoznámého návrháře Osmana Laffity.

 

 

Pokud chcete slyšet nádherné, vášnivé a zároveň tklivé árie z Bizetovy opery Carmen, máte jedinečnou příležitost. A nejen slyšet, ale i vidět. Protože principem

pořadu je propojení tématu z opery G. Bizeta „Carmen“ s charakteristickým španělským tancem flamenco. Árie z opery jsou zachovány v původní podobě, zpívané školeným hlasem. Doprovod je zaranžován pro španělskou kytaru a violoncello, čímž je propojena myšlenka tématu s charakterem prostředí, kde se děj odehrává. Použity a zaranžovány jsou rovněž intermezza z opery. Vstupy Carmen jsou doplněny španělskými písněmi a prostřídány tancem flamenco a hrou na kastaněty, perkuse popřípadě vstupy flamencového zpěváka.

 

Mezzosopranistka Edita Adlerová vystudovala Konzervatoř v Pardubicích. V roce 1991 absolvovala s rolí Carmen v divadle J. K. Tyla v Plzni a stala se tak nejmladší Carmen v historii české opery. Je držitelkou ceny Českého hudebního fondu. Spolupracuje s Českým rozhlasem a Českou televizí. Je sólistkou Le Grand Théâtre du Puy du Fou ve Francii.

 

Tento jedinečný projekt můžete vidět v pondělí 25. února v 19 hod. v Koncertním sále MK Litovel. Vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč. Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Městského klubu (www.mklitovel.cz) nebo v cestovní kanceláři BAVI.  

 

Účinkují

Edita Adlerová 

La Magia del Flamenco

Lola Karpenka z Běloruska

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny