Jan Mráček a Lukáš Klánský

Hudba

JAN MRÁČEK A LUKÁŠ KLÁNSKÝ

 

Jan Mráček patří k našim největším a nejslibnějším houslovým talentům. Pochází z hudební rodiny a na housle začal hrát v pěti letech. V současné době studuje na Pražské konzervatoři. Již od dětství se objevoval na významných koncertních pódiích.

Mezi jeho nejvýznamnější ocenění na soutěžích patří první ceny z Mezinárodní houslové soutěže J. Kociana v Ústí nad Orlicí, absolutní vítězství národního kola Concertino Praga, nejvyšší ocenění z Letních hudebních kurzů Václava Hudečka v Luhačovicích a první cena na Beethovenově Hradci. Největším úspěchem je II. cena na mezinárodní soutěži Pražského jara. Stal se nejmladším laureátem v historii této významné soutěže.

Jan Mráčekkoncertuje v Čechách i v zahraničí, jeho partnerem u klavíru je Lukáš Klánský. 

Ten se narodil v Praze. Na klavír začal hrát v pěti letech. Je laureátem mnoha národních i mezinárodních soutěží. Po absolutoriu konzervatoře pokračuje ve studiích na Pražské HAMU ve třídě svého otce, prof. Ivana Klánského. Od svých osmi let odehrál přes 800 koncertů v tuzemsku, ale i v Německu, Francii, Itálii, Belgii, Chorvatsku, Slovinsku, Polsku a Turecku. Pro svůj velký talent, hudební inteligenci a ukázkovou zvukovou kultivovanost je nejen ceněným sólistou, ale i vyhledávaným komorním hráčem. Spolupracoval s Královskou operouLa Monnaie v Bruselu na nastudování opery Leoše Janáčka Káťa Kabanová. Jako sólista si zahrál například pod taktovkou dirigentů Libora Peška a Ištvána Déneše. Představil se i španělskému publiku (Barcelona, Oviedo, Melilla, Valencie) jako sólista se souborem Barocco sempre giovanne.

Jeho komorní repertoár zahrnuje většinu zásadních děl houslové, violoncellové, pěvecké, flétnové a klarinetové tvorby.

 

Koncert s houslemi a klavírem, který se uskuteční v rámci KPH, můžete slyšet v úterý 5. února v 19:00 hod. v Koncertním sále Městského klubu v Litovli. Vstupné 80 Kč.

Účinkují

Jan Mráček - housle a Lukáš Klánský  - klavír

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny