Musica poetica

Hudba

MK LITOVEL připravil nevšední dvojkoncert folkových interpretů                                               z Moravskoslezského kraje.

Malý sál hotelu Záložna, provoněný čajem a kávou, osvětlený svíčkami bude místem prolnutí několika hudebních pohledů na folk součastnosti. Krásná hudba doplněna inteligentními  texty  Vás zavede do srdce autorské tvorby neznámých, ale šikovných muzikantů.

Hana Kopřivová (narodila se ve Frýdku-Místku) vystupuje samostatně jako písničkářka s klavírem, hrající  převážně své vlastní písně. Či jako host příležitostně koncertuje s pražským jazz-folkovým duem Hořký kafe a hudebně spolupracuje také s frýdecko-místeckými  kapelami  Kajkery, Najzar a Downbelow.                                                                           V poslední době začíná experimentovat s přístrojem Loop station, který jí umožňuje přímo na pódiu tvořit živě zvukové smyčky a vytvářet vrstvené stopy.

 

Café Industrial - to je nadžánrová hudba mísící vlivy jazzu, rocku, elektroniky a ambientu. Jejich vystoupení jsou nabitá napětím a dynamikou projevu, takže příznivce snadno nalézají jak v komorních klubech, tak na velkých festivalových pódiích. Skupina se ráda přizpůsobuje místu, kde hraje, a vytváří tak originální interakci s místem a publikem, stírá hranice mezi pódiem a hledištěm

a dává posluchačům možnost být součástí všeho, co na pódiu vzniká.

Hudba Café Industrial hledá niterné pocity a prožitky, přírodu a drobné zázraky, jenž často zůstávají v každodenním shonu skryty či přehlédnuty. Nálady jednotlivých písní se přirozeně přelévají mezi ambientními intimními polohami a živočišnými výlevy emocí. Na ryze autorské tvorbě se podílí všichni členové skupiny, texty písní jsou v českém jazyce. Současnou sestavu tvoří: František Kuča - zpěv a kytara,Veronika Vlčková - příčná flétna, Marcela Kučová - sopránový a tenorový saxofon, Ondřej Pyš -baskytara a vokál, Viktor Dořičák - bicí nástroje, perkuse a vokál.

 

Na závěr připomínám termín, úterý 29. 1. v 19 hodin na Malém sále Záložny Litovel a těším se na setkání.

Vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 130 Kč. Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Městského klubu nebo v cestovní kanceláři Bavi.

Účinkují

Hana Kopřivová a Café Industrial

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny