JAK ZACHRÁNIT LIDSKÝ ŽIVOT VÁS NAUČÍ V GALERII HARFA

Volný čas

U příležitosti probíhající výstavy mapující 155 let pražské záchranné služby připravila Galerie Harfa speciální program, díky kterému se široká veřejnost naučí, jak postupovat při záchraně lidského života. Akce bude probíhat od  24. do 26. ledna 2013, vstupné je zdarma.

Lidský život může být v ohrožení každý den, ať už na silnicích nebo třeba při běžných činnostech v práci, doma či na chalupě. Jsme-li svědky jakékoliv nehody, často nevíme, jak zraněnému pomoci a mnohdy se i bojíme, abychom mu jeho stav ještě nezhoršili.

Jak správně postupovat při záchraně lidského života se můžete v tomto týdnu naučit v Galerii Harfa. Kromě praktické instruktáže zásad první pomoci bude k vidění také ukázka pracoviště zdravotnického operačního střediska, prohlídka nejnovějšího sanitního vozidla, simulátor mimořádných událostí jako je hromadné neštěstí, předvedení reálného zásahu zdravotnické záchranné služby u pacienta se srdeční zástavou a prohlídka modulu pro mimořádné události GOLEM.

„Ve čtvrtek a v pátek je program určen pro školy, aby se děti a mladí lidé seznámili se správnými postupy při záchraně lidského života a aby si mohli sami vyzkoušet, jak první pomoc poskytnout. V sobotu se akce otvírá široké veřejnosti,“ dodala Martina Tlustá, marketingová koordinátorka Galerie Harfa.

Program pro školy se bude konat ve čtvrtek 24. ledna od 9.30 do 13.30 hodin a v pátek 25. ledna od 10 do 12 hodin. Program pro širokou veřejnost se uskuteční v sobotu 26. ledna od 11 do 17 hodin.

www.galerieharfa.cz

Termíny