Jimmy Kelly & Street Orchestra - "Viva La Street" ***Veřejné natáčení DVD***

Divadlo, Hudba

Jimmy Kelly, mnoha lidmi ještě známý jako člen Kelly Family se silným hlasem, pokračuje na jaře 2013 ve svém turné „Viva La Street“.

“Viva La Street” - “Ať žije ulice” – je pocta Jimmyho Kelly k ulicím a pěším zónám, bez kterých by vše nebylo tak, jako to je dnes. A daly mu víc než by si na začátku pomyslel.

Po nespočetných úspěších, vyprodaných stadionech a milionech prodaných alb s Kelly Family Jimmy znovu objevil v roce 2007 pouliční hudbu. Tam, kde začal před více než 35 lety úspěch Kelly Family, začíná Jimmy znovu – tentokrát sám.

“Po excesivním životě se všemi životními vrcholy a pády jsem se znovu našel v situaci, která se mi zprvu zdála být surreální. Často jsem hrál na ulici tam, kde jsme ještě před pár lety plnili ty největší stadiony.“ Ulice se stala zážitkem, který si dnes Jimmy po pěti letech „vracení se zpátky ke kořenům“ už nemůže odpustit.“ Ulice je tvrdá a drsná, ale upřímná. Jaká je odezva, to záleží na tom, jak jsi dobrý a kolik jsi připraven dát do své písně. Ulice ti nabízí neuvěřitelné setkání s lidmi. V posledních letech jsem potkal spoustu různých lidí. Lidé, kteří mě celé hodiny poslouchali, plakali, pokládali mi otázky nebo byli dokonce rozběsnění a házeli na mě role toaletního papíru, když mě viděli.

Na pěší zóně v Cáchách se dal Jimmy do řeči s některými jeho nynějšími kolegy z kapely a brzy nato se společně setkali u prvních zkoušek. Jimmy Kelly & Folkband byli zrozeni. První společné turné „MY HOMETOWN“ absolvovali tito plnokrevní muzikanti v roce 2010/2011 a byli překvapeni z tak dobrého ohlasu. Na jaře roku 2012 bylo proto hned naplánované další turné po malých intimních klubech v Německu, které teď na podzim pokračovalo, a bude trvat až do jara 2013. 11. května proběhne závěrečný festival v německém Rietbergu, „Jimmy Kelly’s Street Family Festival“, na kterém vystoupí různí pouliční muzikanti a umělci.

Přirozeně hrají všichni členové kapely jako předtím také na ulici, ale na tyto velmi jedinečné koncerty se společně sejdou vždy rádi. Přitom tito muzikanti nepřesvědčují jen svojí profesionalitou s hudebními nástroji, ale především svojí vášní a radostí z hraní. Touto strhující show na sebe Jimmy Kelly s kapelou velice upozornili a hodnocení ze strany tisku byla vesměs pozitivní, fanoušci byli nadšeni. “S “Viva La Street” slavím své pětileté pouliční jubileum a publiku chci dát trochu toho, co mi dala za ty roky ulice, neboť jsem za to velice vděčný“, míni Jimmy.

Jimmy Kelly & jeho 7 muzikantů, to je ručně vyrobená hudba, vášeň, legrace a zcela výjimečný zvuk, který se vlévá do krve. Obsazení nástrojů jako akordeon, mandolína, viola, housle, banjo, kytara, marimbafon, bicí, foukací harmonika, kontrabas a klarinety/saxofon dává vytušit, že zde pracují opravdoví folkoví muzikanti, kteří své práci nejlépe rozumí. Ke slyšení jsou vedle irské folkové hudby také šansony, americký bluegrass a některé písně z tvorby Jimmyho Kelly.

Nechte se překvapit a zajistěte sic o nejrychleji Vaše vstupenky.
Data turné pro jaro 2013 jsou:

03.05.2013 Hamburg, Delphi Showpalast

04.05.2013 Slaný (Praha), Městské divadlo

05.05.2013 Berlin, Heimathafen

09.05.2013 Stuttgart, Wilhelma Theater

10.05.2013 Erfurt, Gewerkschaftshaus

11.05.2013 Rietberg, Cultura Rundtheater

12.05.2013 Leipzig, Werk II

 

 

 

Dodatečné info:

Po velkém úspěchu  “VIVA LA STREET” turné 2012 se Jimmy rozhodl ponechat název tohoto turné i pro rok 2013 a znovu tak nadchnout publikum jeho individuálními směsicí folku, bluegrass hudby, francouzských šansonů a španělského folkloru.

Protože je v poslední době stále větší poptávka po DVD “Jimmyho Kelly & Street Orchestra”, rozhodli jsme se na jaře 2013 uspořádat 7 koncertů, ze kterých bude sestříháno DVD.

Jimmy: “Velice se už těším, že natočím “VIVA LA STREET” turné. Já a moje kapela “Street Orchestra” jsme si v roce 2012 náramně užili, že můžeme spolu stát na jednom pódiu, cestovat a dělat hudbu, a rádi bychom tuto radost z hraní “předali dál” v podobě dokumentu z turné. “

Kdo se chce koncertů zúčastnit a být tak při natáčení DVD, měl by si včas pořídit vstupenky na některé z těchto Jimmyho vystoupení.

Účinkují

Jimmy Kelly, Meike Kelly, Mike Kelly & Street Orchestra

Termíny