Much More Than Nothing

Divadlo

Přesně dvacet let a jeden měsíc od rozpadu Československa ovládne jeviště Studia ALTA taneční projekt Much More Than Nothing, který je spojením „All Stars“ výběru tanečníků současné české a slovenské taneční scény. Mladí tvůrci, kteří se narodili v Československu, vyrůstali v Čechách a na Slovensku a dnes žijí všemožně po Evropě, si berou na mušku symboly popkultury stejně jako symboly státu a státnosti – to vše ve formě svižného tanečního sitcomu v úborech á la Cvičme v rytme! K vidění ve Studiu ALTA 1., 2., 3. a 4. února 2013.

Zdravě šílené a spontánní představení Much More Than Nothing si pohrává s myšlenkou manipulace. Jakkoli zanícení a angažovaní, tanečníci „jenom” plní nesplnitelné – a to na 150 procent! Plnění absurdních úloh je pasivizuje v jejich osobních volbách, stejně tak jako jsou zcela vyčerpaní po každém zadání.
Na pozadí toho se objevuje věčné škádlení mezi Slováky a Čechy. Lechtivá hra s identitou a nacionalismem. Vtipná, drzá a trpce sebekritická. A to v podání generace umělců, kteří se narodili v Československu, vyrostli v Čechách a na Slovensku a dnes žijí všude možně po Evropě.     

Projekt byl vybrán mezi 20 „Priority Companies 2013“ networku Aerowaves!
   
Videoukázka zde: http://www.youtube.com/watch?v=zx1FdlUC7yg&feature=youtu.be

Lístky v ceně 150/100 Kč si můžete rezervovat na adrese rezervace@altart.cz

Účinkují

Martina Hajdyla Lacová, Karolína Hejnová, Lucia Kašiarová, Tereza Ondrová, Andrea Opavská, Peter Šavel a Stano Dobák

Termíny