Art Session s Petrem Babákem

Výstava, Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference
Zajímá Vás současný grafický design, street art, módní návrhářství či ilustrace? Rádi byste se dozvěděli něco o reportážní fotografii?

V rámci programu „Art Session 2013“, které připravilo Museum Kampa pro širokou veřejnost, budete mít příležitost se seznámit nejenom se známými osobnostmi, ale i s mladými začínajícími umělci, a pod jejich vedením tvořit. Setkáte se například s grafickým designerem Petrem Babákem, fotografem Janem Šibíkem, umělkyní Kateřinou Šedou, návrhářkou Liběnou Rochovou, ilustrátorkou Alžbětou Skálovou, street artistou Jakubem Matouškem, animátorkou Galinou Miklínovou či architekty Michalem Kuzemenským a Ondřejem Synkem.


Lednové Art Session s Petrem Babákem

Na začátku roku přivítáme na Art Session Petra Babáka, vítěze v kategorii Grafický designer roku a držitele hlavní ceny Czech Grand Designu za rok 2009, kterou obdržel společně se svým studiem Laboratoř. V té je grafický design zkoumán, podrobován analýze a následně zde vznikají originální grafické projekty. V roce 2010 například vytvořilo studio komplexní vizuální styl a informační systém obsahující například individuální studovny označené velmi rozdílnou výškou IQ pro Národní technickou knihovnu v Praze. V současné době mimo jiné již rok vytváří Laboratoř společně s Chalupa architekty vizuální kód (široce chápaný vizuální styl, který se bude kromě autorského písma zabývat třeba i lidskými smysly) pro Českou Ambasádu ve Washingtonu. Mimo působení v Laboratoři je Petr Babák i vedoucím ateliéru Grafický design a nová média důvěrně zvaný Ostrov pokladů na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Další informace najdete na youtube nebo FB ateliéru 304 či na www.laboratory.cz.

Na besedě se seznámíme nejen s tvorbou Petra Babáka a jeho Laboratoře, ale i s obecnějšími otázkami grafického designu, jako například s jeho rolí v současné vizuální kultuře.

Beseda: 28. ledna od 18:00 do 20:00
Workshop: 4. února od 18:00 do 20:00

Prosíme, místa si rezervujte předem prostřednictvím e-mailu kristina.nemcova@museumkampa.cz, nebo na tel.: 257 286 147.

Vstupné 100 Kč / 80Kč pro studenty. Zdarma pro přátele Musea Kampa.

Účinkují

Petr Babák- grafický designer

Termíny