asdf asdf

Hudba
PROJEKT VODNÁŘSKÝ ZVON Jen málokdo z Vás měl pravděpodobně příležitost vnímat zvuk Vodnářského zvonu. Je to nástroj, jehož stopa vede přes dynastii Ming dále do hlubin věků. Nalezl jsem jej ve vysokých horách ve výšce 2300 m. Dle starých lámů proniká jeho zvuk do celého těla, působí silně léčebně a duchovně.

Projekt Vodnářský zvon aneb Společná věc je obrazem propojení moderní současné technické kultury s kulturou, která k nám promlouvá přes staletí a tisíciletí, nacházejíce tak stále více vzájemného obohacení. Tomu odpovídají výrazové prostředky projektu, kde na koncertech decentně užitá nejmodernější dostupná audiovizuální technika umocňuje tisíciletý nástroj. Vzniklý kontrast může posluchače posunout jak po stránce intelektuální, tak emocionální. Připomíná krásu každodennosti našeho světa, naše místo v něm.

Na koncertech, CD i DVD zazní tři skladby s těmito názvy - Praga Magna Mater, Pictus Orbis a závěrečná Harmonia Mundi, která je oslavou vesmíru, jíž snímky z Hubbleova teleskopu tvoří obraz - kulisu na promítacím plátně. Vždyť to, co je jednou poznané, nemůže být už nikdy cizí.
Účinkují

gf hdf hdfgh dfgh dfgh dfgh dfgh

df gh

f gh

d fgh

d fgh dfgh fg

Termíny